17.02.2022 | 11:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

AKS vyjadruje podporu vláde a najmä ministrovi pôdohopodárstva S. Vlčanovi

      Bratislava 17. februára (TASR) - Agrárna komora Slovenska (AKS) vyjadruje podporu vláde a v prvom rade ministrovi pôdohopodárstva a rozvoja vidieka SR Samuelovi Vlčanovi, najmä preto, lebo po trojročnej príprave bol schválený Strategický plán Spoločnej poľnohospodárskej politiky na roky 2023 až 2027.


      Ako ďalej uviedla predsedníčka AKS Helena Patasiová v otvorenom liste adresovanom premiérovi Eduardovi Hegerovi (OĽANO), "agrorezort patrí medzi najzraniteľnejšie a zmeny, ktoré nastali v rámci vedenia rezortu, skutoční farmári vnímajú pozitívne".      
      "Znepokojujú nás vystúpenia a verejná prezentácia niektorých samozvaných 'vrajpoľnohospodárov', ktorí mali možnosť vyjadriť svoje pripomienky pri príprave strategického plánu, kde mali v pracovných skupinách svojich zástupcov," priblížila.
      "Poznamenávame, že v roku 2018 sa farmári z juhu Slovenska spoločne s nimi zúčastnili na traktorovej manifestácii v Bratislave, ale svoju účasť po prvom dni ukončili, pretože na mieste zistili, že farmárom z okolia Košíc išlo iba o riešenie ich osobných záujmov," dodala Patasiová.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down