08.11.2021 | 06:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

AKS vyzýva prvovýrobcov, aby odmietli nakupovať predražené hnojivá

Agrárna komora Slovenska (AKS) vzhľadom na súčasnú nepriaznivú situáciu na trhu s minerálnymi hnojivami vyzýva poľnohospodárskych prvovýrobcov, aby odmietli nakupovať hnojivá za cenu, ktorá je v niektorých prípadoch o 100 % vyššia ako na jar alebo pred rokom. Informovala o tom Marianna Ágh, regionálna poradkyňa AKS.

BRATISLAVA. Podľa predsedníčky AKS Heleny Patasiovej predajcovia zneužívajú súčasnú situáciu, pretože hnojivá, ktoré sú na skladoch, sa vyrobili v období, keď vstupy, ako plyn, elektrická energia a ostatné náklady boli na rovnakej cenovej úrovni ako pred rokom.
Poľa nej je pravdou, že koronavírus spôsobuje problémy, ale tie problémy nemalou mierou prežívajú a musia riešiť aj producenti základných poľnohospodárskych produktov, hlavne pri výrobe mlieka, mäsa, zeleniny, ovocia, ale aj ostatných komodít.
Poľnohospodári podľa jej slov avizujú agrárnej samospráve, že v niektorých prípadoch predajcovia chemických látok a prípravkov, ako aj predajcovia poľnohospodárskej techniky a strojov ponúkajú farmárom možnosť, že v prípade výhodnej ceny môžu uzatvoriť zmluvu na predaj svojich produktov.
Dodala, že farmárov hospodáriacich na poľnohospodárskej pôde čaká ťažké obdobie, pretože v budúcom roku sa budú musieť pripravovať na realizáciu cieľov národného strategického plánu.

/tasr/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down