22.07.2020 | 03:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Alfou a omegou bude rozumné hospodárenie na pôde

Hlavným problémom slovenského poľnohospodárstva je najmä rozdrobenosť poľnohospodárskej pôdy, problémom potravinárstva finančné poddimenzovanie. Uviedla to na tlačovej besede v Bratislave poslankyňa Národnej rady (NR) SR za stranu SaS Jarmila Halgašová po skončení workshopu 'Nitriansky kraj - poľnohospodársky a potravinársky región'.

BRATISLAVA. Na diskusnom podujatí o agropotravinárskom sektore sa zúčastnil aj štátny tajomník Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR Martin Fecko (OĽaNO), ako aj predstavitelia Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK) a Potravinárskej komory Slovenska (PKS).
Podľa Fecka 'alfou a omegou' v najbližšom období v agrosektore bude rozumné hospodárenie na pôde, nie 'kšéftárenie' s dotáciami. V rámci klimatických zmien bude podľa neho významnou výzvou aj zadržiavanie vody krajine. "Voda bude nad zlato, bude nad ropu," poznamenal Fecko.
"Pri pomoci poľnohospodárstvu je veľmi dôležité, aby sme prešli k riešeniam, teda aby sa od fráz, ktoré vedú poľnohospodári aj politici, pristúpilo ku konkrétnym riešeniam, ako dosiahnuť hlavné ciele," upozornil predseda SPPK Emil Macho. Podľa prezidenta PKS Daniela Poturnaya koronakríza v uplynulých mesiacoch ukázala, že veci, ktoré sme si nevedeli predstaviť, sa môžu udiať zo dňa na deň. "Zo dňa na deň sa môžu uzavrieť hranice, môže sa obmedziť prevoz tovaru vrátane potravín. To nám ukazuje, aká je potravinová bezpečnosť pre Slovensko dôležitá," uzavrel prezident PKS.

/tasr/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down