19.04.2022 | 02:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Amazone Centaya-C pre kombinovaný výsev

Spoločnosť AMAZONE rozširuje svoj sortiment pneumatických sejacích strojov o novinku Centaya-C. Vrcholom tejto novej sejacej kombinácie je dvojkomorový zásobník s objemom 2 000 litrov. To umožňuje aplikovať niekoľko materiálov v jednom prejazde. Nová Centaya-C Super je k dispozícii s pracovnými zábermi 3; 3,5 a 4 m.

Široká škála aplikácií

Nároky na moderné sejacie stroje ako základ pre maximalizáciu výnosov sa neustále menia v dôsledku rastúcich výziev, ktoré vznikajú v profesionálnej rastlinnej výrobe. Presné dávkovanie osiva a jeho presné uloženie do hĺbky majú preto najvyššiu prioritu. Ďalej je tu osobitný dôraz kladený na súčasnú aplikáciu viacerých druhov semien, prípadne paralelnú aplikáciu hnojiva s osivom. Dvojkomorový zásobník znamená, že nový sejací stroj Centaya-C Super teraz ponúka možnosť sejby sprievodných a podosievaných plodín, ktoré dopĺňajú hlavnú plodinu. Tie sú veľkým prínosom pre potlačenie burín a pre zvýšenie kontroly nad eróziou a biodiverzitou. Okrem toho je súčasná aplikácia hnojiva efektívnym riešením, ktoré vedie k rýchlemu vývoju rastlín a vysokej vzchádzavosti. Táto technika sejby ponúka farmárom a službárom rôzne spôsoby zakladania porastu a vysoký stupeň flexibility vďaka kombinácii osiva a hnojiva. Okrem toho je možné ušetriť palivo a čas znížením počtu prejazdov.

Až tri rôzne body umiestnenia

Centaya-C Super môže byť vybavená buď jednokotúčovými výsevnými pätkami RoTeC pro alebo dvojkotúčovými pätkami TwinTeC. 400 mm pätka RoTeC pro umožňuje aplikáciu dvoch materiálov pri jednom prejazde stroja. V tomto prípade sú jednotlivo dávkované materiály spojené v jednej diskovej výsevnej pätke a privádzané do jedného vstupného bodu pomocou rovnakého dopravného systému. To umožňuje napríklad umiestniť malé množstvo hnojiva priamo do riadku spolu s osivom. V spojení s dvojkotúčovou výsevnou pätkou TwinTeC je dokonca možné aplikovať dva rôzne druhy osiva, alebo osiva a hnojiva na dvoch rôznych vstupných miestach pomocou procesu dvojitého záberu. V tomto prípade, prvý materiál je uložený do výsevnej brázdy cez pätku TwinTeC a druhý materiál je dopravované do ďalšieho výstupu na pätke TwinTeC cez samostatný dopravníkový systém a umiestnené v pôde pred valcom na reguláciu hĺbky. Toto ofsetové umiestnenie napríklad znamená, že hnojivo je možné umiestniť presne, čím sa zabezpečí komplexnejšie zásobovanie rastliny. Sejací stroj Centaya-C Super je možné použiť aj v spojení so sejačkou na medziplodiny GreenDrill 200 na súčasný výsev medziplodín, alebo iných jemných semien. Táto kombinácia umožňuje aplikáciu tretieho materiálu na povrch pôdy cez usmerňovacie dosky. V tomto prípade je osivo podávané priamo z 200-litrového namontovaného zásobníka nadol na usmerňovacie dosky za sejacím strojom. 

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down