30.05.2023 | 11:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

AMAZONE Precea po novom aj v ťahanej verzii

AMAZONE rozširuje svoje portfólio presných sejacích strojov o nové ťahané modely Precea 9000-TCC a 12000-TCC, ktoré budú k dispozícii v pracovných záberoch 9 a 12 m. Novinku sme mali možnosť vidieť už na Dni otvorených dverí spoločnosti AGRI CS Slovakia, ktorá zastupuje značku na našom trhu, v tom čase ako predprodukčný model. Zároveň sme sa dozvedeli, že stroj už v našich slovenských podmienkach pracoval niekoľko týždňov.

Tento variant, ktorý bol vyvinutý špeciálne pre veľké farmy a službárov, vyniká vysoko výkonným pretlakovým jednotením, veľkou kapacitou zásobníkov a inovatívnym systémom centrálneho plnenia osivom. Vysoko presné uloženie osiva zaisťuje optimálne vzchádzanie porastu aj pri zvýšených pracovných rýchlostiach až do 15 km/h.

Koncepcia centrálneho zásobníka ‒ jednodenie po riadkoch

Pre mimoriadne vysoké pracovné výkony a skrátené časy plnenia sú nové modely Precea-TCC vybavené centrálnym zásobníkom na osivo s objemom 2 000 l až pre dva big bagy. Nový systém centrálneho plnenia osivom dopravuje osivo z centrálneho zásobníka do hláv pomocou prúdu vzduchu. Tam je osivo pre každý riadok dočasne uložené v malej prijímacej jednotke. Akonáhle táto prijímacia jednotka dosiahne maximálnu úroveň naplnenia, prúd vzduchu sa automaticky preruší uloženým osivom, čím sa uzavrie akýkoľvek ďalší prívod osiva. Keď sa hladina opäť zníži, prúd vzduchu sa automaticky reštartuje a dopraví nové osivo z hlavného zásobníka do jednotlivých jednotiek. Vďaka inteligentnému systému prúdenia vzduchu centrálneho zásobovania osivom je každý výsevná jednotka zásobovaná osivom nezávisle, bez potreby zložitých senzorových systémov alebo elektronických ovládacích prvkov.

Presné jednotenie vo všetkých radoch

Na jednotenie osiva používa AMAZONE svoj vysoko presný jednotiaci systém jednotiek PreTeC, ktoré fungujú na pretlakovom princípe. To znamená, že osivo je pritlačené k jednotiacemu kotúču tlakom vzduchu. Tesnenie sa otáča spolu s jednotiacim kotúčom, čím sa výrazne znižuje príkon elektropohonov pre jednotlivé riadky. Diaľkovo ovládané automatické nastavovanie prsta stierača SmartControl je spojené s optickými senzormi a účinne zabraňuje akýmkoľvek chybám alebo „dvojákom“. Medzitým sa elektricky poháňaný samostatný kotúč otáča v závislosti od pojazdovej rýchlosti a požadovaného výsevku; a dopravuje osivo smerom k hnaciemu kanálu. V tomto bode sa preruší kontaktný tlak a osivo je presne vystrelené do výsevnej brázdy, zachytené zachytávacím valčekom a bezpečne zapustené do pôdy.

Formovače riadkov sejacieho stroja Precea zaisťujú presné umiestnenie osiva. Dva nosné valčeky a vysoký, hydraulicky nastaviteľný prítlak radličiek zaisťujú rovnomerné ovládanie hĺbky. Pre ešte väčšie pohodlie obsluhy stroja ponúka AMAZONE automatickú reguláciu prítlaku radličiek SmartForce, ktorá je riešená prostredníctvom senzorov na stredných vozíkoch stroja. To zaisťuje, že nastavená prítlačná sila zostáva konštantná pre konzistentne rovnomerné ukladanie osiva, najmä v rôznych pôdnych podmienkach.

Elektrický pohon dávkovania ElectricDrive umožňuje pohodlné nastavenie požadovaného výsevu pomocou terminálu ISOBUS a slúži ako základ pre presné, čiastočné a špecifické riadenie dávky pomocou navigácie a máp zón poľa. Okrem toho GPS SectionControl aktívne šetrí osivo riadok po riadku na klinovitých parcelách a na úvratiach. Zmysel to má najmä pri väčších pracovných záberoch, ktoré AMAZONE so svojou novinkou ponúka, a zároveň tak poskytuje optimálne podmienky pre mechanické ničenie buriny pomocou plečiek.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down