11.02.2022 | 12:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

AMAZONE Teres – vyššia rýchlosť, väčšia odolnosť

Firma AMAZONE prednedávnom predstavila svoj nový nesený otočný pluh Teres 300 v 4, 5 a 6 – radličných verziách, pre agregáciu s traktormi s výkonom do 300 konských síl. Teres 300 V s hydraulickým nastavením pracovnej šírky alebo VS s hydraulickým nastavením pracovnej šírky a hydraulickým systémom istenia sú štandardne vybavené variabilným nastavením šírky záberu. Novinka v portfóliu výrobcu sa vyznačuje jednoduchým nastavením, výnimočne ľahkou ťažnosťou a perfektným pracovným profilom. Navyše, nemecký AMAZONE vybavil tento pluh novými orbovými telesami SpeedBlade, ktorých konštrukčné vlastnosti zaisťujú nízke opotrebenie aj pri vysokých pracovných rýchlostiach.

Nové teleso SpeedBlade s patentovanou extra dlhou odhrňovačkou prispieva k minimálnemu opotrebovaniu hlavnej odhŕňačky. Hlavný bod opotrebovania sa automaticky posúva viac smerom dozadu - k stredu orbového telesa, keď sa pracovná rýchlosť zvyšuje zo 6 km/h na 10 km/h. Výsledkom je, že hlavný bod opotrebovania orbového telesa SpeedBlade je na zväčšenej prednej vymeniteľnej časti odhrňovačky. Tým sa výrazne predlžuje životnosť ako plných, tak prútových odhrnovačiek. Opotrebenie sa tak pri pluhu Teres sústredí na prednú vymeniteľnú časť odhrnovačky, pričom sa ušetrí veľká časť orbového telesa. Vďaka tomu sa aj pri vyšších rýchlostiach šetria náklady, pretože stačí meniť len malú prednú časť odhrnovačky, čo je veľká výhoda oproti iným, konkurenčným riešeniam.

Ďalšie skvelé riešenie, s ktorým výrobca prichádza, je konštrukcia ostria prekrývajúca plaz. Vďaka tomuto šikovnému spojeniu sa nemôžu na teleso namotať žiadne rastlinné zvyšky ani špagáty z lisu. Takáto konštrukcia zabraňuje prilepeniu pôdy, čím je znižovaný ťahový odpor pluhu.

Jedinečný proces kalenia plus poskytuje základ pre vysokú kvalitu pri výrobe opotrebiteľných dielov pre pluhy Teres a je výsledkom dodatočného pridania uhlíka. Napríklad veľmi vysoká tvrdosť a tým aj hladký povrch sú dosiahnuté na pracovnej strane orbového telesa, čo zaisťuje jeho dlhú životnosť. Zadná strana však zostáva relatívne mäkká, a preto je mimoriadne pružná a odolná voči nárazom.

Rad orbových telies SpeedBlade ponúka firma AMAZONE v rôznych v závislosti od aplikácie. Ostrie radlice sa ponúka v ešte tvrdšom prevedení HD pre extrémne podmienky, alebo v otočnom prevedení na docielenie dlhšej životnosti. Sofistikovaná konštrukcia orbových telies v kombinácii s výhodami procesu kalenia plus zaisťuje nízky odpor, čím sa znižuje aj spotreba paliva. Širšia brázda je ďalším veľkým benefitom, ktorý je možné docieliť používaním telies SpeedBlade, najmä so zvyšujúcim sa počtom traktorov so širšími pneumatikami.

Jednoduché, pohodlné a presné nastavenie

Teres 300 V, ako aj model 300 VS je štandardne vybavený plynulým variabilným hydraulickým nastavením pracovného záberu a prispôsobením sa prednej brázde. To znamená, že prednú radlicu možno pohodlne nastaviť z kabíny traktora a tiež prispôsobiť tak, aby vyhovovala rôznym podmienkam a práci vo svahovitom teréne. Obsluha stroja môže tiež veľmi jednoducho hydraulicky nastaviť pracovný záber od 33 cm do 55 cm na radlicu pomocou hydrauliky traktora.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down