23.12.2022 | 10:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Antonio Carraro Mach 4 Tony je zaujímavý špeciál

Špecialista pre sady a vinohrady Mach 4 Tony je syntézou tých najlepších technológií z dielne slávneho talianskeho výrobcu Antonio Carraro. Mach 4 Tony je kompaktný traktor, ktorý je jedinečný vďaka viacerým technickým riešeniam - hydrostatický pohon štyroch pásov, reverzibilné riadenie a výkyvný podvozok.

Veľmi zaujímavý model nominoval do tohtoročnej súťaže „Traktor roka“ známy taliansky výrobca vinohradníckych traktorov Antonio Carraro. Vždy zameraný na inovácie, vývoj hydrostatických strojov má podľa inžinierov spoločnosti ich neustálu pozornosť, a tak v posledných rokoch rozšírili svoju ponuku aj o „stroj, na ktorý profesionáli čakali.“ Hydrostatická prevodovka vyvinutá vo vlastnej dielni je teraz k dispozícii v traktoroch od 25 do 100 konských síl.

Stručne povedané, finalista TOTY v kategórii špecializovaných traktorov je jediným kĺbovým traktorom so štyrmi gumenými pásmi, hydrostatickým pohonom a reverzibilným systémom riadenia. Tento systém môže byť obzvlášť zaujímavý pre profesionálov, keďže vďaka nemu je možné všetky ovládacie prvky otočiť o 180 stupňov v priebehu niekoľkých sekúnd. Novinka tak umožňuje neprerušovanú prevádzku v opačnom smere s plným výhľadom na všetky (predné/zadné) prídavné zariadenia.

Dokáže si poradiť aj v mokrých podmienkach

Mach 4 Tony je syntézou tých najlepších technológií od talianskeho výrobcu Antonio Carraro. Vrátane svojho motora. Sú charakteristické svojim podvozkom ActioTM, ktorý dodáva stroju trakciu, rovnováhu, obratnosť a manévrovateľnosť. Vďaka kĺbovému podvozku držia zadné pásy aj pri plnom zatočení v rovnakých stopách ako predné, vďaka čomu je traktor maximálne šetrný k pôde. Zástupcovia spoločnosti zároveň upozorňujú, že Mach 4 Tony bol stvorený na prácu v blate a bez problémov znesie aj silno svahovitý terén. Špeciálny podvozok traktora s osciláciou 15 stupňov umožňuje obrábanie pôdy v náročných oblastiach pri dodržaní maximálnej bezpečnosti a nie je tomu inak ani na cestných komunikáciách, kde dokáže navyše vyvinúť aj maximálnu rýchlosť 40 km/h a to prakticky bez väčšieho hluku.

Medzi najsilnejšie stránky tohto vinohradníckeho špeciálu sa radí jeho prevodovka Tony, ktorá stanovila nové štandardy. Hybridná hydrostatická prevodovka umožňuje prenos všetkej sily na podložku, čím poskytuje maximálny komfort pri prevádzke. Radenie prevodových stupňov napriek tomu, že je mechanické (štyri rýchlosti), je prakticky plynulé. Nová prevodovka s úplnou elimináciou použitia spojky je riadená inteligentným riadiacim systémom ITAC Antonio Carraro so softvérom TMC (Tracrom manager control).

Motor a prevodovka harmonicky spolupracujú vďaka najnovším technologickým riešeniam, ktoré umožňujú kĺbovému pásovému podvozku neprerušovaný prenos sily od 0 do 30 km/h a zabezpečujú efektívnu prevádzku a jednoduchú a bezpečnú jazdu rôznym terénom. Traktoru nechýba ani systém parkovania na svahu (systém Stand Still).

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down