11.01.2019 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Arbos do roku 2019 so širokou ponukou

Arbos je značkou poľnohospodárskej techniky, ktorá bola ešte donedávna veľkou neznámou pre farmárov po celom svete. Výrobca však dnes už ponúka široké spektrum traktorov počnúc špeciálnymi traktormi, traktormi pre malých farmárov, až po modely ponúkajúce vysoký výkon a skvelý komfort.

Spoločnosť Arbos Group bola založená až v roku 2015, avšak za uplynulé štyri roky sa vypracovala do pozície jedného z hlavných hráčov, čo sa týka traktorovej techniky. Na veľtrhu EIMA spoločnosť predstavila hneď niekoľko noviniek, naprieč takmer celým spektrom ponúkaných strojov. Či už to sú najvýkonnejšie traktory, špeciálny, či dokonca závesné náradie, zelená technika sa vyznačuje naozaj pekným dizajnom a dobrým pomerom ceny a kvality. Čínska skupina Lovol Industry prostredníctvom dcérskej spoločnosti v Taliansku ponúka teda od roku 2015 techniku, z ktorých prvou lastovičkou boli traktory radu 5000. Okrem ťažných prostriedkov nájdeme v portfóliu aj už spomínané závesné náradie, čomu vďačí Arbos najmä za akvizíciu spoločnosti MaterMacc.

Vlajková loď Arbos-u

Najvýkonnejšie traktory sú u každého špičkou produkcie. Vlajkovými loďami výrobcu Arbos sú modely radu 7000. Prototyp tohto traktora bol predstavený už pred niekoľkými rokmi a ako samotný výrobca uvádza, prešiel si “bláznivou cestou vývoja“. Modely 7220,7240 a 7260 však napriek tomu, že sa ich vývoj začal už dávnejšie, myslia na budúcnosť. Ich srdcom sú totiž šesťvalcové motory FPT N67 s objemom 6,7 l, spĺňajúce emisnú normu Stage V. Tieto motory boli vytvorené s cieľom efektívnej prevádzky – maximálneho výkonu pri čo najnižšej spotrebe paliva. Maximálny výkon motora 206 kW dosahuje traktor pri 1 900 ot/min a maximálny krútiaci moment 1100 Nm pri 1400 ot/min. Výrobca motora uvádza, že výkon a krútiaci moment motora je pri daných parametroch o 15 % vyšší, ako priemer konkurenčných pohonných jednotiek. Motor tieto hodnoty dosahuje dokonca pri spotrebe paliva o 3 % nižšej, ako je tomu u konkurencie. Systém na úpravu spalín spolu Hi-eSCR2 s technológiou selektívnej katalytickej redukcie si zachoval rovnaké rozmery a umiestnenie, ako jeho predchodca a z tohto dôvodu ostáva kompaktným. Motor je spojený s päťrýchlostnou prevodovkou Powershift s troma rýchlostnými skupinami. Hydraulický systém traktora je vybavený snímačom zaťaženia s piatimi elektro-hydraulickými rozvádzačmi a zdvihovou kapacitou 10 000 kg, čo zaručuje, že traktor môže poľnohospodár agregovať so širokou škálou závesného náradia. Hydraulické čerpadlo sa vyznačuje prietokom 160 l/min. Novinka sa vyznačuje i komfortnou kabínou Hi-Vision Maxi, a ako uvádza výrobca Arbos, inšpirovaná je automobilovým priemyslom. Pneumatické odpruženie, multifunkčná lakťová opierka a ergonomicky rozmiestnené ovládacie prvky sú i v tomto traktore samozrejmosťou.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down