24.04.2012 | 03:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Audítori

Po zverejnení legislatívneho návrhu Spoločnej poľnohospodárskej politiky EÚ na roky 2014 - 2020, ktorý predstavila Európska komisia vlani na jeseň, sme boli plní nádeje a optimizmu, ako budeme bojovať za práva poľnohospodárov.

Odvtedy pretieklo dolu Dunajom veľa vody, no informácií dostupných slovenskému roľníkovi je stále málo. V radoch poľnohospodárskej verejnosti odznieva zopár všeobecných fráz. Dopátrať sa, odkiaľ pramenia definované stanoviská, je zložité, nakoľko analýzy dopadov chýbajú.
A pokiaľ jedni rozprávajú o katastrofickom scenári zastropovania, iné autority tieto tvrdenia vyvracajú s preukázaním nepatrného dopadu na roľníka. Pribúdajú aj propagačné aktivity ohľadom SPP, avšak diskusia bez detailne naštudovanej reformy a jej možných dopadov zostáva v pamäti poľnohospodárov len akýmsi príjemným stretnutím.
Nepripravenosť však nemožno vytknúť Dvoru audítorov. Svoje pripomienky spracoval na viac ako dvesto stranách a skomponoval do viac než šesťdesiatych bodov. Aspoň sčasti ich prinášame v aktuálnom čísle.
KRISTÝNA ŠMEHÝLOVÁ

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down