02.03.2021 | 08:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Autonómne traktory z Japonska

Spoločnosť Yanmar Agribusiness Co., Ltd., dcérska spoločnosť spoločnosti Yanmar Holdings, oznámila modernizáciu svojich sérií autonómnych traktorov, ktoré sú schopné plne alebo čiastočne autonómnej práce. Nová séria sa začne v Japonsku predávať od 1. apríla 2021.

Yanmar, výrobca z japonskej Osaky začal so svojou výrobou v roku 1912, a bol vôbec prvým výrobcom, ktorý v roku 1933 dokázal vyrobiť kompaktný naftový motor praktickej veľkosti. Základným kameňom podnikania spoločnosti boli a sú priemyselné naftové motory, no Yanmar pokračuje aj v rozširovaní ďalších svojich produktov, sortimentu, služieb a odborných znalostí v oblasti dodávky komplexných riešení ako výrobca priemyselných zariadení. Ako poskytovateľ malých a veľkých motorov, poľnohospodárskych strojov a zariadení, stavebných strojov, energetických systémov, lodnej dopravy, obrábacích strojov a komponentov - globálne obchodné činnosti spoločnosti Yanmar zahŕňajú sedem domén.

V posledných rokoch došlo v Japonsku k nárastu veľkovýroby spôsobenej konsolidáciou menších fariem do väčších podnikov. Klesajúca a starnúca poľnohospodárska populácia zároveň viedla k nedostatku pracovných síl v japonskom poľnohospodárstve. Trh s autonómnymi poľnohospodárskymi strojmi rastie, aby sa prispôsobil týmto výzvam. Vylepšené robotické a autonómne traktory spoločnosti Yanmar Auto tractor YT488A/498A/4104A/5113A a Robot tractor YT488A/498A/4104A/5113A budú využívať vysokofrekvenčnú anténu pre stabilné pripojenie a vyššiu presnosť určovania polohy smerom k bezpečnejšiemu a ešte účinnejšiemu autonómnemu traktoru.

„Autonómny traktor a robotický traktor Yanmar si našli v poľnohospodárskej komunite priazeň pre svoju efektívnosť, spoľahlivosť a presnosť,“ uviedol Nagamori Masuda, prezident spoločnosti Yanmar Agribusiness a pokračuje: „S týmito novými modelmi ponúka Yanmar poľnohospodárom ešte väčšiu hodnotu vďaka robustnejšej technológii určovania polohy, ktorá umožňuje ešte väčšiu flexibilitu v teréne.“

Spoločnosť Yanmar bude naďalej pracovať na uspokojovaní potrieb zákazníkov a prispievať k udržateľnému poľnohospodárstvu.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down