07.05.2013 | 12:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

„Bačova cesta“ zahájila salašnícku sezónu

Príďte sa pozrieť na otvorenie salašníckej sezóny. Ochutnať budete môcť zdravé ovčiarske špeciality, presvedčíte sa o kvalitách stopercentnej ovčej bryndze salašníckej, ako aj ďalších tradičných produktov z ovčieho mlieka. A najmä - zažijete neopakovateľnú atmosféru v lone krásnej prírody.

„Bačova cesta“ je cesta, ktorá vás prevedie salašmi Turca, Liptova a Považia. Začala sa 27. apríla na salaši SPDP „Lúžňan“ v Liptovskej Lúžnej a pokračovala 1. mája na Gazdovskom dvore - Turčianske Kľačany v prekrásnom prostredí podhoria Národného parku Malá Fatra a 5. mája na Salaši Pastierska v Bobroveckej doline. 

Salaš Pružina - Oľga Apoleníková zaháji sezónu 8. mája. Na tejto farme v malebnom údolí Strážovských vrchov návštevníci uvidia vyháňanie oviec na pašu, hru na fujare, let akrobatických holubov, vypočujú si folklórny súbor Považan i prednášku o zdravotných účinkoch bryndze. Chýbať nebude plieskanie bičom, vystúpenie detí zo ZŠ Pružina, ukážka výroby májovej bryndze spojená s jej ochutnávkou, jazdenie na koni či ukážka výroby fujár a píšťaliek. 
Salaš Bobrovník, neďaleko vodnej nádrže Liptovská Mara otvorí svoje brány 11. mája a ponúkať bude výrobky z ovčieho mlieka, čerstvé syry, údené syry, oštiepky, žinčicu, bryndzu, baraní guláš, bryndzové halušky či pirohy. 
Na Farme Gejdák v horskom prostredí Liptova sa bude 18. mája pod holým nebom variť baraní a hovädzí guláš, grilovať, jazdiť na koni a poníku. Nebude chýbať prehliadka domácich zvierat na gazdovskom dvore, predaj syrových špecialít, strihanie ovečiek a ani hra na fujare. 
Ak zavítate do Javorníkov na Kolibu Papradno 1. júna, uvidíte vystúpenie speváckeho folklórneho súboru Podžiaran, ťahanie syrových nití, výrobu ovčieho hrudkového syra, súťaž v pití žinčice a jedení syra, ukážku remesiel. Zažijete jazdenie na koňoch a poníkoch a ochutnať budete môcť dobré jedlo z jahňaciny, bryndzové halušky i bryndzové pirohy. 
Aj Salaš Bešeňovka pripraví pre svojich návštevníkov 1. júna prehliadku výroby ovčích výrobkov spojenú s ochutnávkou, ako i ukážku rezbárskeho umenia.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Komentáře k článku

  1. Na salaši Pastierska podľa Vás v Bobroveckej doline 5.mája tiež nič nebolo- akcia sa uskutoční podľa zverejneného plagátu: Dátum konania: 26. 5. 2019 začiatok od 13:00
    Miesto konania: Salaš Pastierska, Bobrovec-overte si pred zverejnením termíny daných podujatí-píšete pekné dezinformácie !

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down