18.09.2019 | 02:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Bánovský producent mliečnych výrobkov chce zefektívniť výrobu ľadu

Bánovský výrobca mliečnych výrobkov plánuje vo svojej prevádzke zefektívniť výrobu ľadu. Dosiahnuť to chce prostredníctvom nového chladiča ľadovej vody, ktorý bude slúžiť ako záložný výkon existujúcich zariadení.

BÁNOVCE NAD BEBRAVOU. Chladič v novovybudovanej strojovni umožní vykonať preventívne servisné zásahy na existujúcom zariadení na výrobu ľadovej vody bez ohrozenia plynulosti výroby a požadovanej kvality spracovania potravinárskeho produktu, skonštatovala bánovská spoločnosť Milsy v oznámení o zmene, ktoré predložila orgánom na posúdenie vplyvov na životné prostredie.
V zariadení so združenými kompresorovými jednotkami by mal byť použitý ako chladivo čpavok, ktorý sa podľa spoločnosti javí ako najefektívnejší z hľadiska fyzikálnych parametrov so zohľadnením výhľadových legislatívnych požiadaviek. Chladič kvapalín bude mať vlastný riadiaci a monitorovací systém, ktorý umožňuje jeho chod bez trvalej obsluhy. "Technické riešenie strojovne je navrhnuté tak, aby nenastala výbušná koncentrácia chladiva. Priestor bude monitorovaný detektorom a následne bude zabezpečené havarijné vetranie," uviedla firma v oznámení. V tejto súvislosti stanovila i oblasť ohrozenia pri úniku amoniaku, ktorá by nemala prekročiť hranicu areálu podniku.
Svoj zámer firma odôvodnila tým, že po skončení hlavnej prevádzky nemôže znížiť výkon chladenia, v letnom období podľa nej dochádza k preťažovaniu zdroja chladu, čím sa zvyšuje pravdepodobnosť výskytu poruchovosti, a tým dochádza k ohrozeniu plynulosti výroby a z pohľadu spracovania produktov aj ohrozeniu ich kvality. Doterajšia výroba chladu patrí podľa firmy k dominantným spotrebičom energie, rovnako spôsobuje záťaž emisiami skleníkového plynu CO2.

/tasr/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down