13.11.2020 | 10:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

BASF predstavuje inovácie pre udržateľné poľnohospodárstvo

Poľnohospodári dnes čelia mnohým výzvam. Narastajúci tlak legislatívnych obmedzení zmenšuje dostupnosť účinných látok, ktoré sú použiteľné pre chemickú ochranu rastlín. Podľa odhadov po roku 2022 zostane na európskom trhu k dispozícii len 13 percent aktuálne registrovaných a komerčne používaných účinných látok.

Preto spoločnosť BASF predstavuje svoj plán inovácií pre slovenský trh so zameraním na pestovanie obilnín. V súlade s firemnou stratégiou sa divízia Poľnohospodárske riešenia stále viac zameriava na portfólio, ktoré poľnohospodárom umožňuje dosiahnuť rovnováhu medzi poľnohospodárskou produktivitou, ochranou životného prostredia a nárokmi spotrebiteľov.

„Aby sme do roku 2050 nasýtili populáciu 9,7 miliardy ľudí, musíme podľa odhadov zvýšiť produktivitu poľnohospodárstva o 50 percent. Súčasne však poľnohospodárstvo čelí výzvam, ako sú zmena klímy, obmedzené množstvo ornej pôdy a neustále sa meniace spoločenské požiadavky,“ uviedol František Kocka, vedúci predaja divízie Poľnohospodárske riešenia v BASF Slovensko spol. s r.o.

Spoločnosť BASF Slovensko uvedie na jar 2021 inovatívnu účinnú látku Revysol® v podobe nových fungicídnych riešení Revycare® + Flexity® Pack a Osiris® Duo Pack určených pre ošetrenie obilnín.

Rastliny s vyšším výnosom, lepšou odolnosťou proti stresu a nižšou uhlíkovou stopou

Jedným z príkladov inovatívneho potenciálu BASF sú plánované riešenia pre obilniny, vďaka ktorým dosahujú plodiny preukázateľne vyššie úrody i lepšiu odolnosť proti teplu a suchu, vyžadujú menej vody či prípravkov na ochranu rastlín a celkovo prispievajú k bohatšej úrode pri plnom zachovaní princípov udržateľnosti a šetrnosti.

BASF na začiatku roka 2021 uvedie na slovenský trh svoju novú účinnú látku Revysol® (chemický názov mefentrifluconazole). Revysol®, prvý izopropanolový azol registrovaný pre použitie v pšenici a jačmeni, je zároveň tiež prvý z tejto skupiny azolov, ktorý bol uvedený na trh. Poľnohospodárom umožňuje znižovať aplikačné dávky a šetriť zdroje, pričom vykazuje vynikajúcu biologickú účinnosť proti patogénom.

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down