07.09.2018 | 11:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

BAUER – inovácie v závlahovej technike

Spoločnosť BAUER Group, ktorá je dobre známa svojimi závlahovými systémami s vysokou kvalitou sa už dvadsiaty piaty rok zúčastnila výstavy Agrokomplex. Rakúska kvalita overená rokmi prináša do systémov zavlažovania niektoré inovácie, ktoré sú na trhu jedinečné. O týchto inováciách, ale i ostatných produktoch, ktoré na výstave Agrokomplex 2018 predviedli laickej i odbornej verejnosti, sme sa pozhovárali s Ing. Petrom Andrášom.

„Každý rok sa snažíme priniesť nejaké inovatívne prvky v systémoch zavlažovania. Tento rok sme si pre odbornú verejnosť pripravili stroje, ktoré nájdu široké uplatnenie v pestovateľských podmienkach na území SR. Ide napríklad o lineárne a pivotové širokozáberové zavlažovače. Z nich preferujeme hlavne pivotové zavlažovače, ktoré odporúčame pre svojich zákazníkov a to z dôvodu, že naši zákazníci a odborná verejnosť čoraz viac uprednostňujú stroje, ktoré majú znížené nároky na obsluhu a automatickej prevádzky sledovania závlah, povedal v úvode Ing. Andráš.

Pivotové zavlažovače, ktoré ponúka spoločnosť BAUER môžu byť riadené na diaľku a ponúkajú možnosť vizualizácie. Agronóm, či riadiaci pracovník má možnosť tieto stroje riadiť cez počítač. Na monitore vidí ich presnú polohu a môže vďaka tomu koordinovať iné agrotechnické operácie na danej parcele. V ponuke firmy okrem iného nájdu zákazníci aj širokozáberové zavlažovače s premiestniteľným pivotom, ktoré ponúkajú vysokú variabilitu na viacerých pozíciách. Najväčšou výhodou týchto strojov je bez pochýb možnosť  ich využitia pri striedaní plodín v osevnom postupe a to aj na viacerých pozemkoch.

„Chystanou novinkou sú širokozáberové zavlažovače vybavené novým systémom, kde sa do riadiacej jednotky vloží pôdna mapa a zavlažovač aplikuje závlahovú dávku len na miestach, kde je to potrebné,“ predostrel nový systém Ing. Andráš. Na miestach, kde na pozemku sa nachádzajú prípadné kaluže vody, sa dýzy automaticky vypnú pomocou elektronicky riadených ventilov, čo možno pokladať za veľký prínos do segmentu závlah.

Ku širokozáberovým zavlažovačom sú samozrejme ponúkané i riadiace panely s dotykovými displejmi, ktoré spĺňajú najprísnejšie normy EN a VDE. V nich sú používané kvalitné komponenty od výrobcov, akými sú napr. Schneider Electric, Schrack a Moeller. Ako sme už uviedli, sú vybavené GSM modemom pre komunikáciu a diaľkové riadenie stroja. Okrem iného je možné vopred zadefinovať až 10 rôznych závlahových programov a naprogramovať 6 rôznych sektorov, na ktoré je použitá rôzna závlahová dávka.

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách č. 36

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down