07.03.2018 | 05:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Bayer rokuje s BASF o predaji divízie zeleninových osív, aby splnil podmienky EÚ

Nemecký chemický koncern Bayer oznámil, že rokuje s nemeckou spoločnosťou BASF o predaji svojej divízie zeleninových osív Nunhems. Cieľom exkluzívnych rokovaní je splniť podmienky Európskej únie na prevzatie amerického producenta osív Monsanto.

FRANKFURT NAD MOHANOM. Brusel požaduje od Bayeru zbavenie sa časti aktív, ináč plánované prevzatie amerického Monsanta nepodporí. Bayer dúfa, že súhlas Európskej komisie získa a v priebehu 2. štvrťroka tohto roka sa mu podarí celý kontrakt dokončiť.
Bayer tak v stredu potvrdil pôvodné informácie, že spoločnosť začala rokovania s firmou BASF. Už minulý týždeň o tom informovala agentúra Reuters, ktorá sa vtedy odvolala na nemenované zdroje. Zároveň uviedla, že divíziu zeleninových semien Bayeru by mohol BASF kúpiť zhruba za 1,5 miliardy eur vrátane započítania dlhu.
Bayer sa už minulý rok v októbri dohodol s koncernom BASF na predaji divízie CropScience produkujúcej herbicídy a osivá v hodnote 5,9 miliardy eur, aby splnil požiadavky Bruselu. EÚ medzičasom informovala, že preverovanie plánovanej akvizície by sa malo skončiť do 5. apríla, keď predpokladá zverejnenie rozhodnutia.

/tasr/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down