29.10.2021 | 10:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

BEDNAR predstavil novinky pre sezónu 2022

Spoločnosť BEDNAR FMT, s.r.o. predstavila dňa 26.10 svoje novinky pre nadchádzajúcu sezónu. Pre rok 2022 má tento inovatívny český výrobca pre poľnohospodárov pripravené nové modely ľahkých univerzálnych kypričov VERSATILL VN_L, VO_L, nový modelový rad diskových podmietačov SWIFTERDISC XO_PROFI a širokozáberových podmietačov SWIFTERDISC XE_MEGA. BEDNAR okrem noviniek predstavil aj významné inovácie u niektorých stálic. V tohtotýždňovom vydaní týždenníka Roľnícke noviny sa však budeme venovať primárne horeuvedeným novinkám.

Krátke diskové podmietače SWIFTERDISC patria medzi tie najpopulárnejšie stroje českého výrobcu. U poľnohospodárov si priazeň z dôvodu precízneho spracovania, kvality práce a širokých možností voliteľnej výbavy. Diskové podmietače radu SWIFTERDISC mal výrobca vo svojom portfóliu s pracovným záberom od 3 do 18,4 metra. Spoločnosť BEDNAR teraz rozširuje tento rad obľúbených podmietačov o nové modely s názvom SWIFTERDISC XO_PROFI, s pracovným záberom 6 a 7,25 m.

Modely SWIFTERDISC XO_PROFI sa už na prvý pohľad úplne líšia od doterajších modelov radu SWIFTERDISC XO_F. Výrobca sa rozhodol stroj vybaviť novým prevedením rámu, ktoré je totožné s ťažkými podmietačmi radu ATLAS AO_PROFI. Navyše podľa výrobcu došlo k jeho celkovému zosilneniu, aby bolo so strojom možné pracovať aj v náročných podmienkach.

Nové prevedenie rámu a väčšia vzdialenosť sekcií eliminuje rizika upchávania

Rad podmietačov SWIFTERDISC XO_PROFI si zachováva koncepciu integrovanej nápravy s rozložením zadných utužovacích valcov do dvoch radov. Integrovaná náprava spoločne so zadnými valcami zabezpečuje rovnomerné rozloženie váhy stroja a eliminuje jeho kývanie sa pri vysokých pracovných rýchlostiach. Nové prevedenie rámu výrobcovu umožnilo navýšiť vzdialenosť medzi jednotlivými sekciami, vďaka čomu sa podmietače SWIFTERDISC XO_PROFI hodia na zapravenie veľkého množstva rastlinných zvyškov, či medziplodín a zabezpečujú prácu bez upchávania aj pri spracovaní pôdy vo vlhších podmienkach. Vzdialenosť medzi predným a zadným radom diskovej sekcie je 140 cm, vzdialenosť diskov k zadnej osi valca až 160 cm.

Systém X-PRECISE osvedčený spôsob postavenia diskových sekcií

Osvedčeným technickým riešením českého výrobcu je uloženie diskových sekcií do tvaru písmena "X". Takzvaný X-PRECISE systém eliminuje bočný posun stroja, čo umožňuje stroju presne kopírovať stopu traktora. Výhody tohto technického riešenia je najlepšie vidieť pri spracovaní pôdy na svahovitých pozemkoch, kde stroje s priebežnými diskovými sekciami zachádzajú do strán. Preto túto vlastnosť ocenia aj poľnohospodári využívajúci navigáciu. O elimináciu hrobčekov v strednej časti diskového podmietača sa starajú stredový disk, ktorý je umiestnený medzi diskovými sekciami a menší uhol druhého radu diskov.

Integrované kypriče stôp - kvalitné spracovanie pôdy v stope traktora

Zaujímavosťou diskového podmietača SWIFTERDISC XO_PROFI sú kypriče stôp traktora. Pre dokonalé spracovanie utuženej vrstvy pôdy v stopách ťahového prostriedku je možné tento diskový podmietač vybaviť integrovanými kypričmi stôp. Pridaním podložiek medzi držiakmi diskov je možné zvýšiť pracovnú hĺbku diskov oproti ostatným v rade v rozmedzí 2-4 cm.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down