11.12.2020 | 01:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

BEDNAR predstavuje novinky a inovácie pre nadchádzajúci rok

Pre rok 2021 prichádza značka BEDNAR s dvoma úplnými novinkami v oblasti strojov pre spracovanie pôdy a sejbu. Ide o modely EFECTA CE a CADDY CD. Inovácií a zmien sa dočkali tiež produkty určené pre hĺbkové spracovanie pôdy - dlátový pluh TERRALAND TN a riadkový kyprič STRIP-MASTER EN. Vývoj strojov sa posúva neustále vpred a menia sa aj požiadavky samotných poľnohospodárov. Preto je potrebné želaniam zákazníkov načúvať a vyvíjať nové stroje na základe obojstrannej spolupráce a testovania v rôznorodých podmienkach.

Najväčšou novinkou pre rok 2021 je nový široko-záberový sejací stroj EFECTA CE s pracovným záberom 12 metrov. Týmto strojom rozširuje spoločnosť BEDNAR svoje portfólio širokozáberových strojov a ponúka zákazníkom z radov veľkých podnikov ucelenú technologickú linku, ktorá začína manažmentom rastlinných zvyškov a od spracovania cez prípravu pôdy pokračuje až po finálnu sejbu. Všetko pod jednou značkou so silnou technologickou a technickou podporou špičkovej predajnej siete BEDNAR.

„Hlavným dôvodom pre vývoj tohto sejacieho stroja boli požiadavky poľnohospodárov, ktorí obhospodarujú veľké plochy a často nestíhajú založiť porasty tak, ako by sami očakávali. V uvedených poľnohospodárskych podnikoch majú odskúšaný určitý systém prípravy pôdy a z toho nechcú zľaviť. Na sejbu im tak zostáva len malý časový úsek. Sejačka BEDNAR EFECTA CE 12000 prináša nové trendy v oblasti vysokého denného výkonu, až 200 ha/deň, s nízkou spotrebou paliva, vysokou pracovnou rýchlosťou a malou požiadavkou na ťahový výkon traktora len 300 koní,"opisuje vývoj stroja EFECTA CE Ing. Jan Bednář, PhD.

Konštrukcia sejacieho stroja EFECTA CE

Základom sejacieho stroja EFECTA CE je robustný rám s dvojkomorovým pretlakovým zásobníkom pre lepšiu distribúciu a presnosť dávkovania osiva alebo hnojiva. Zásobník s objemom 6 000 l má delenie v pomere 62:38. Zásobník je možné využiť len pre osivo alebo i pre aplikáciu hnojív počas jedného prejazdu. Maximálna univerzálnosť a nové agronomické možnosti prináša dodatočné osadenie stroja výsevnou jednotkou BEDNAR ALFA-DRILL.

Výhody práce stroja

Rovnako ako pri sejačkách OMEGA sme pri vývoji kládli dôraz na presné uloženie osiva do rovnakej hĺbky v celom pracovnom zábere. Sekcie výsevných pätiek sú zavesené na samotné bočné rámy pomocou paralelogramu a každá výsevná pätka má vlastný paralelogram.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

 

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down