29.11.2022 | 10:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

BERGMANN: inovácie pre prekladacie vozy

BERGMANN už viac ako 20 rokov vyrába a predáva vysokovýkonné prekladacie vozy, ktoré sú logistickým prepojením medzi nepretržite pracujúcimi kombajnmi a nákladnými autami čakajúcimi na poli. Štyri modely prekladacích vozov zo série GTW s objemom 21 až 43 m³ prešli všestrannou premenou a prinášajú teraz nové praktické riešenia.

TwinBunker pre najvyšší rad

Na plnenie sejačiek hnojivom okrem osiva možno prívesy na prepravu zrna GTW 330 (33 m³) a GTW 430 (43 m³) vybaviť systémom deleného zásobníka TwinBunker. Twin-Bunker bol predstavený na veľtrhu Agritechnica 2019 spolu s vtedy novými modelmi GTW 210 a GTW 300. Zásobník je v tomto prípade rozdelený na dve komory kolmé na smer jazdy v pomere 50/50. Jedna komora je na osivo, druhá na hnojivo.

Pre umožnenie nezávislého vyprázdňovania komôr má každá komora samostatne ovládateľnú dávkovaciu jednotku. Pre vyprázdnenie jednej komory je možné úplne zatvoriť dávkovaciu jednotku druhej komory. Pre použitie GTW 330 alebo GTW 430 ako prekladacieho vozu na zber obilia alebo kukurice je možné obe časti dávkovacej jednotky otvárať a zatvárať súčasne.

Presné plnenie veľkých sejacích strojov

Pre plnenie sejačiek s veľkými pracovnými zábermi môžu byť všetky prekladacie vozy BERGMANN vybavené voliteľnou hydraulicky poháňanou vyprázdňovacou závitovkou s dĺžkou 5 m a priemerom 250 mm. Prekladacia výška a šírka tejto závitovky je viac ako 4 m, čo umožňuje pohodlné plnenie aj tých najväčších sejacích strojov. Vyprázdňovacia závitovka je ideálna na premiestňovanie osiva aj hnojiva. Je namontovaná na spodnej polovici podávacej závitovky, dá sa hydraulicky posúvať zo strany na stranu a je výškovo nastaviteľná.

Najmä v kombinácii s deleným zásobníkom TwinBunker môže výrazne zvýšiť využitie tohto prekladacieho voza. Prekladacie vozy radu GTW je možné používať počas celého roka, pretože je ich možné využívať na dodávky osiva a hnojiva pri plnení sejacích strojov, či rozmetadiel hnojív na jar a na jeseň.

Jednoduchá údržba

Novinkou pre všetky modely radu GTW je údržbový poklop na spodnom konci podávacej závitovky. To poskytuje prístup k premiestňovaciemu bodu medzi podávacou závitovkou a vyprázdňovacou závitovkou, čo umožňuje vizuálnu kontrolu prekladanej sekcie, ako aj čistenie a kontrolu v prípade vniknutia cudzích telies do zásobníka. Tiež uľahčuje čistenie prekladacej časti.

Ak je prekladací voz na obilie zaparkovaný vonku, kryty na koncoch oboch sekcií podávacej závitovky možno otvoriť, aby mohla voda odtekať zo závitovky a zabránilo sa korózii.

Ideálne kontúry oja

GTW 330 a GTW 430 sú štandardne vybavené hydraulicky výškovo nastaviteľným ojom. Nový dizajn oja zabraňuje zachytávaniu a hromadeniu slamy pri prejazde po riadkoch. Štíhly dizajn oja prináša tiež vysokú manévrovateľnosť agregácie prekladacieho voza a traktora, pričom jeho veľmi nízka hmotnosť zaisťuje maximálne užitočné zaťaženie. Voliteľné odpruženie oja spoľahlivo pohlcuje nárazy a vibrácie pre vynikajúci jazdný komfort na ceste aj na poli aj pri vysokých rýchlostiach.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down