16.05.2014 | 04:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Bez regulácie to nepôjde

Jediná účinná cesta, ako v súčasných podmienkach obmedziť nekalé praktiky, ktoré sú voči potravinárom zo strany niektorých obchodných reťazcov uplatňované v obchode s potravinami, je legislatívna úprava toho problému. Prijatá by mala byť na pôde EÚ.

BRATISLAVA. Taký je vari najdôležitejší zo záverov, ktorý vyplynul z rokovania medzinárodnej konferencie Potraviny a obchod 2014, ktorá sa v utorok konala v Bratislave. Zúčastnili sa na nej viacerí významní predstavitelia a prenášajúci z ôsmich krajín Európskej únie. Podujatie pripravila Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora (SPPK) s podporou Európskeho hospodárskeho a sociálneho výboru.

Ako odznelo na samotnej konferencii a potom aj na následnej tlačovej besede, problém nekalých praktík, ktoré sa v súčasnosti  zo strany veľkých obchodných systémov uplatňujú v obchode s potravinami, nepôjde riešiť cestou etickej samoregulácie či prijatím etických kódexov, ako sa ešte pred časom mylne nazdávali niektorí odborníci.

„Tieto metódy nepriniesli žiadne hmatateľné výsledky ani vo Veľkej Británii,“ zdôraznil Milan Semančík, predseda SPPK. Aj preto sa vyslovil za legislatívnu úpravu tohto problému „ideálne na pôde EÚ“, pričom na tento krok by potom „mali nadviazať národné legislatívy“.

(Viac sa dočítate v Roľníckych novinách)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down