07.04.2020 | 08:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Bezpečný azol s najsilnejším kuratívnym účinkom

Amistar Gold predstavuje širokospektrálny fungicíd s perfektne vyváženou formuláciou obsahujúcu Amistar. Je založený na známych a osvedčených účinných látkach azoxystrobin a difenoconazole a je vyvinutý najmä pre ochranu repky olejnej.

Registráciu získal aj do slnečnice a repy, a pevne veríme, že sa rozšíri aj do ďalších plodín a na iné ochorenia. Včasnou aplikáciou si dokáže poradiť aj s uzdravovaním plodiny, ak ho aplikujete v počiatočnom štádiu ochorenia.

Perfektne vyvážená formulácia

Optimálny pomer účinných látok azoxystrobinu a difenoconazolu, obe v dávke 125 g/l zabezpečí, že sa navzájom dopĺňajú v pôsobení.

Prevenciu v boji s ochorením zabezpečuje azoxystrobin, účinná látka, ktorá vďaka dlhodobému pôsobeniu zabraňuje vzniku novej infekcie až po dobu 3-8 týždňov. Z tohto dôvodu by mal byť použitý ešte pred napadnutím patogénom, resp. na úplnom začiatku infekcie.

Kuratívnou a zároveň aj preventívnou zložkou prípravku je difenoconazole. Pôsobí ako demetylačný inhibítor (DMI) - zastavuje vývoj húb inhibíciou biosyntézy ergosterolu v bunkových membránach. Je absorbovaný listami a šíri sa akropetálne a translaminárne.

Široké spektrum použitia – registrácia:

Repku ozimnú a jarnú ošetrujte v priebehu vegetácie maximálne 1 krát, odporúča sa od rastového štádia, keď je 10 % kvetov na hlavnom kvetenstve otvorených, hlavné kvetenstvo sa predlžuje (BBCH 61) do  rastovej fázy koniec kvitnutia (BBCH 69).

Obr: Odporúčanie pre aplikáciu v repke

Repu cukrovúkŕmnu ošetrujte od rastového štádia kompletného pokrytia plodiny – listy pokrývajú 90 % pôdy (BBCH 39) až do termínu najneskôr 35 dní pred plánovaným zberom.

Obr: Odporúčanie pre aplikáciu v repe

Slnečnicu ošetrujte od rastového štádia konca vývoja listov – začiatku predlžovania stonky (BBCH 20) až do rastového štádia, keď je kvetenstvo (úbor) oddelené od najmladších listov (BBCH 55). Aplikujte  maximálne 2 krát počas vegetácie. Dodržujte interval medzi aplikáciami - minimálne 21 dní.

Obr: Odporúčanie pre aplikáciu v slnečnici

 Spoľahlivá cesta k profitu

Spokojní zákazníci po celom svete hlásia jednoznačne vyššiu úrodu naprieč podmienkami. Vďaka vysokej účinnosti fungicídu Amistar Gold máte zaručenú maximálnu návratnosť vašich investícii. Preto neváhajte a vyskúšajte zlatú edíciu Amistar.

Biela hniloba na slnečnici

Biela hniloba na repke

Hnedá škvrnitosť repy

Autor: Mgr. Katarína Dikáczová, Syngenta Slovakia

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down