16.02.2017 | 08:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Biathlon® 4D - Štyri rozmery boja proti burinám v obilninách

Posledné pestovateľské sezóny, hlavne v jarnom období boli mimoriadne odlišné. Vstup do sezóny v roku 2015 bol relatívne vlhký, chladnejší a oneskorený. Minulý rok bolo zase aplikačné okno prikrátke kvôli rýchlemu prechodu z nízkych teplôt do tropických. Aplikácia herbicídu patrí medzi kľúčové zásahy v pestovaní obilnín. Konkurencia burín môže mať veľmi negatívny dopad na úrodu a vegetatívny štart pestovanej plodiny. V neposlednom rade, podľa nezávislých štúdií populácie dvojklíčnolistových rastlín sú na vzostupe, čo môže byť spôsobené aj miernejšími zimami, rotáciou plodín, atď. Aké pestovateľské podmienky nás čakajú v roku 2017?

Ak hľadáte skutočne univerzálny herbicíd, spĺňajúci najčastejšie požiadavky, tak je to Biathlon® 4D v týchto smeroch:

  1. Flexibilita Aplikácie

Biathlon® 4D má široké aplikačné okno. Možnosť vykonať postrek vtedy, kedy sa Vám to bude hodiť.

  1. Nezávislosť na počasí

Biathlon® 4D je schopný pôsobiť na cieľové buriny od začiatku vegetácie, kedy sa teplota môže pohybovať aj okolo 3 ° C. To umožňuje vykonať aplikáciu na jar, kedy sú ešte teplotné výkyvy a zároveň zabezpečiť efektívnu účinnosť. Prvé príznaky na burinách a ich postupné odumieranie sa môžu pri nízkych teplotách spomaliť, ale rastlina prestáva rásť hneď po aplikácii. Prípravok je už za hodinu po aplikácii odolný voči zmytiu dažďom. Buďte nezávislí na teplote a premenlivých poveternostných podmienkach.

  1. Vynikajúca miešateľnosť

Biathlon® 4D je vynikajúci partner do tank mix kombinácie s herbicídmi proti trávovitým  burinám (metlička), fungicídmi, regulátormi rastu aj hnojivami.

  1. Široké spektrum účinnosti

Biathlon® 4D poskytuje na jar poľnohospodárom spoľahlivú účinnú likvidáciu všetkých významných dvojklíčnolistových burín, ako sú lipkavec, mak, nevädza, hviezdice, kapustovité buriny, hluchavka, veronika roľná, pakost, láskavec, mrlík a stavikrv, pričom zaisťuje vynikajúcu ochranu  všetkých druhov obilnín.

Foto: SHR Václav Pavlíček, aplikácia 20.3.2014, foto 2.4.2014

  

Dash®  pre posilnenie efektívnosti

Dash® je dôležitou zložkou technológie prípravku Biathlon® 4D. Maximalizuje príjem  účinných látok translokáciou v cieľových burinných rastlinách tým, že zvyšuje retenciu a  penetráciu účinných látok do listov.

Hlavné prínosy a prečo použiť Biathlon® 4D?

  • Jednoduchosť: jeden produkt pre všetky obilniny a všetky významné dvojklíčnolistové buriny
  • Unikátna flexibilita načasovania aplikácie až do fázy BBCH 39 s vysokou selektivitou a bezpečnosťou pestovania nasledujúcich plodín v osevnom postupe
  • Nezávislosť na počasí a odolnosť proti zmytiu dažďom
  • Výborná miešateľnosť v tankmixoch s fungicídmi, regulátormi rastu (Medax® Top), graminicídmi a listovými hnojivami
  • Nehrozí poškodenie susediacich citlivých plodín (vinice, ovocné sady, záhrady) úletom postreku

 

Doporučená aplikačná dávka je 50 g/ha Biathlon® 4D + 0,5 l/ha Dash®  v širokom rozpätí rastových fáz všetkých obilnín od 3. listu po vyvinutý zástavovitý list.

 

Ing. Matúš Czakó, plodinový špecialista BASF

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down