10.01.2022 | 10:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Big Baler Automation-automatizácia lisovania

Nasledujúce riešenie konečne myslí aj obsluhu počas lisovania balíkov, ktorá musí mať pri svojej práci oči na riadku pred sebou, aby lis nabral všetok materiál a aby došlo k rovnomernému naplneniu lisovacej komory. Popri tom však musí dávať pozor aj na vznik porúch, prípadne na upchatie lisu. Okrem týchto činností je nutné nastavenia lisu neustále prispôsobovať meniacim sa podmienkam, aby sa dosiahla konzistentná hustota a hmotnosť balíka.

Systém Big Baler Automation od spoločnosti New Holland, patriacej do koncernu CNH Industrial je nateraz prvým systémom, v ktorom môže operátor nastaviť požadovanú hmotnosť balíka priamo na lise na hranaté balíky. Systém následne predvídavo a nezávisle vykonáva vedenie stroja a reguluje rýchlosť traktora aj nastavenie lisu. Ide o zásadný krok smerom k plne automatickej prevádzke lisu na veľké hranaté balíky. LiDAR senzor (Light Detection and Ranging) opticky meria riadok pred traktorom za pomoci laseru a senzor IMU detekuje akceleráciu a smer traktora. Informácie z GPS snímača traktora sú dodatočne spracované pre dosiahnutie ešte vyššej miery presnosti. Traktor je teda vedený plne automaticky nad riadkom a jeho rýchlosť je predvídateľne prispôsobená podmienkam zberu. Zozbierané údaje sa zároveň používajú na neustály predbežný výpočet hmotnosti balíka, aby sa prispôsobilo nastavenie lisovacieho tlaku a prostredníctvom rýchlosti vozidla sa prispôsobila aj výška jednotlivých zdvihov piestu. Vďaka tomu lis beží nepretržite s vysokou kapacitou aj v prípade meniacich sa podmienok zberu a objemu biomasy a vždy dosiahne rovnakú, vopred nastavenú hmotnosť balíka. 

Systém Big Baler Automation od spoločnosti New Holland odbremení obsluhu počas dlhých pracovných zmien a pomôže zabezpečiť vysoko produktívne lisovanie aj v prašných podmienkach a v tme. Konzistentná hmotnosť balíka zároveň uľahčuje plánovanie logistiky. Hoci mnohé z jednotlivých aspektov systému sú známe a dokonca už predtým získali ocenenia, systém Big Baler Automation vyniká ako celistvé riešenie s vysokou úrovňou praktického významu.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down