09.12.2016 | 08:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Bilancovať sa nemusí iba koncom školského roka

Pre školy je typické, že výsledky výchovy a vzdelávania spravidla hodnotia v januári a v júni. Ak ide o významnú akciu, ktorá je na báze školskej, regionálnej, národnej alebo i medzinárodnej, tak sa o nej hovorí i mimo obdobia plánovaných pedagogických porád.

TRNAVA. Medzinárodná spolupráca sa nemusí hodnotiť iba na pedagogickej rade, ale i na pôde inštitúcie, ktorá ju podporuje alebo sa o ňu zaujíma. Mnohokrát prichádza k situáciám, že sa nehodnotí iba to, čo sa udialo v školských laviciach, ale i v miestach, kde sa teória spája s praxou.

V prípade SOŠ poľnohospodárstva a služieb na vidieku v Trnave sú týmto miestom pokusné parcely so zeleninou, na ktorých vyrastajú zeleniny, overované v rámci slovensko-talianskej spolupráce. O týchto aktivitách, ale i o ich výsledkoch, sme v Roľníckych novinách už neraz informovali, vďaka čomu sa o nich dozvedela verejnosť a aj poľnohospodárski odborníci.

Keďže tieto informácie pojednávali aj o medzinárodnej slovensko-talianskej spolupráci, o jej výsledky sa veľmi intenzívne zaujímal i veľvyslanec Talianskej republiky v Slovenskej republike, J.E. Roberto Martini. So záujmom a rád si prečítal články, informujúce o tejto kompletnej spolupráci.

(Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down