07.05.2024 | 01:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

BKT predstavilo nové pneumatiky do prepravy

Spoločnosť BKT oficiálne predstavila POWERTRAILER SR 331, celooceľovú radiálnu pneumatiku, ktorá bola ohlásená pred niekoľkými mesiacmi. Novinka tak prichádza medzi vlajkové produkty spoločnosti. Popredný výrobca má v oblasti terénnych pneumatík v portfóliu viac ako 3 600 produktov, čo z neho robí najkomplexnejší sortiment pneumatík na trhu.

POWERTRAILER SR 331 je novinkou, na ktorú poľnohospodársky svet čakal: riešenie špeciálne navrhnuté tak, aby spĺňalo vyvíjajúce sa potreby, ktoré sú typické pre aplikácie prívesov a cisterien. Nová pneumatika je podľa výrobcu mimoriadne vhodná na prevádzku v doprave po cestných komunikáciách, pričom zabezpečuje vynikajúci výkon a efektívnu prevádzku.

„POWERTRAILER SR 331 je vysoko inovatívne a vynikajúce riešenie z hľadiska výkonu, najmä na ceste, ktoré prekonáva naše očakávania. Ukazuje záväzok spoločnosti BKT poskytovať vysokokvalitné produkty. Prostredníctvom tejto novej pneumatiky chceme zabezpečiť vynikajúcu úroveň celkového zážitku pre koncového používateľa. V porovnaní s podobnými riešeniami dostupnými na trhu sa POWERTRAILER SR 331 vyznačuje odolnosťou a pevnosťou, ale v skutočnosti vyniká najmä v oblasti úspory paliva. To je pozitívnou vlastnosťou najmä čo sa týka životného prostredia,"  komentuje Piero Torassa, Field Engineering Manager v spoločnosti BKT.

Táto pneumatika sa navyše vyznačuje aj dobrými flotačnými vlastnosťami, ktoré pomáhajú znižovať utuženie pôdy tým, že zabraňujú jej poškodeniu a zachovávajú jej štruktúru. Nižší valivý odpor medzitým zabezpečuje úsporu spotreby paliva, a tým aj nákladov.

Ďalšou kľúčovou vlastnosťou pneumatiky POWERTRAILER SR 331 je jej vynikajúca stabilita, a to aj pri vysokých rýchlostiach, počas najnáročnejších jazdných situácií, ako sú napríklad prejazdy zákrutami alebo kruhové objazdy, kde dochádza k výraznému prenosu hmotnosti. Okrem toho zabezpečuje celooceľová konštrukcia vynikajúce prepravné vlastnosti aj pri vysokých nosnostiach, zatiaľ čo špeciálne bočné rebrá poskytujú vynikajúcu ochranu proti nárazom a účinkom trenia pneumatík. Okrem toho šesťhranná pätka so zosilnenou pätkou zabezpečuje, že pneumatika dokonale prilieha k ráfiku.

Netreba podceňovať ani výhody pre prevádzkovateľa, ktorý môže vďaka viacblokovému dezénu využívať vynikajúci komfort jazdy a plynulú ovládateľnosť aj za mokra. Okrem toho konštrukcia behúňa zabezpečuje rovnomerné opotrebovanie, čím sa znižujú vibrácie spôsobené traktorom.

POWERTRAILER SR 331 je poslednou inováciou spoločnosti BKT, ktorá potvrdzuje pozoruhodný pokrok spoločnosti vo výskumných a vývojových aktivitách zameraných na pokročilé riešenia, ktoré spĺňajú komplexné požiadavky poľnohospodárskej dopravy.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down