BKT predstavuje novú generáciu pneumatík

Spoľahlivosť, špičkový a vysoký výkon v mene udržateľnosti a inovácií. To sú kľúčové slová, ktorými spoločnosť BKT, nadnárodný líder na trhu s terénnymi pneumatikami, prezentoval svoje novinky na veľtrhu Agritechnica pred viac ako 400 tisíc návštevníkmi z celého sveta.

Pri príležitosti tohto medzinárodne uznávaného podujatia predstavila spoločnosť BKT oficiálne svoju novú generáciu pneumatík. Tempo rastu spoločnosti je adekvátne ku jej inovatívnym novinkám, ktoré ďalej obohacujú už tak dosť široký sortiment výrobkov spoločnosti, ktorý už dnes patrí k najväčším na trhu. 

Medzi nimi - v stánku A36 v hale 7 – vynikla najnovšia a najinovatívnejšia konvenčná pneumatika spoločnosti BKT pre poľnohospodársko-lesnícky sektor s označením FORESTLAND. Vďaka polyesterovej kostre a špecifickej behúňovej zmesi, ktorá je určená na tie najnáročnejšie aplikácie, je mimoriadne odolná voči prerezávaniu a odlamovaniu, zatiaľ čo robustná bočnica zaručuje jej dlhú životnosť. Kľúčovými vlastnosťami novinky majú byť podľa vyjadrenia zástupcov spoločnosti vynikajúca trakcia na mäkkom teréne, dobrá priľnavosť na akomkoľvek povrchu vďaka tuhým a zosilneným výstupkom behúňa, vysoká úroveň stability a špičkové samočistiace vlastnosti. K novinkám BKT sa pridáva aj nová FORESTMAX, radiálna pneumatika pre traktory pracujúce v lesníctve a niektorých poľnohospodárskych prevádzkach. Táto pneumatika vyniká robustnosťou, ktorú zabezpečuje jej behúňová zmes, odolnosťou proti prerezaniu a odštiepeniu a konštrukciou s oceľovými pásmi, ktorá výrazne znižuje riziko prepichnutia. Okrem toho zaručuje vynikajúcu trakciu a stabilitu aj na nerovnom a členitom teréne. Ako uvádza výrobca, FORESTMAX poskytuje dobré samočistiace schopnosti a dlhú životnosť pneumatiky. Na veľtrhu Agritechnica spoločnosť BKT predstavila aj POWERTRAILER SR 331, celonerezovú radiálnu pneumatiku pre poľné aj cestné aplikácie, ktorá poskytuje špičkovú flotáciu na poli a vynikajúcu trakciu na ceste. Konštrukcia All-Steel má zaručiť vysokú nosnosť, mimoriadnu stabilitu kostry a zvýšenú odolnosť. Viacblokový dezén behúňa zabezpečuje znížený valivý odpor, rovnomerný prítlak a lepšiu ovládateľnosť na ceste - vlastnosti, vďaka ktorým je pneumatika synonymom nižšej spotreby paliva a väčšieho komfortu na ceste. Na záver noviniek sa v stánku spoločnosti ukázal aj úplne nový rozmer 34'' x 6'' x 44 AGRIFORCE BK T71, pneumatika s dezénom určeným primárne pre poľnohospodárstvo.

V expozícii bol osobitný priestor vyhradený aj vlajkovým produktom spoločnosti BKT, počnúc AGRIMAXFACTOR, najnovšou pneumatikou série 70 pre traktory, ktorá spája technológiu a estetický dizajn, čo vedie k vynikajúcim jazdným vlastnostiam. V rade E-Ready táto pneumatika symbolizuje záväzok spoločnosti k elektrickej mobilite. Vystavené boli aj dve radiálne pneumatiky RIDEMAX FL 615 a FL 695. Prvá z nich je určená pre voľnobežné kolesá poľnohospodárskych prívesov, cisterien a rozhadzovačov priemyselných hnojív, zatiaľ čo druhá sa hodí pre prívesy v stavebníctve a poľnohospodárskej doprave. Obe majú vynikajúce samočistiace schopnosti. 

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down