28.02.2023 | 09:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

BKT rozširuje svoj strategický závod

Cesta BKT smerom k budúcnosti začína v meste Bhuj. No skôr by sme mali povedať, že pokračuje z neho, pretože práve cez závod Bhuj, ktorý bol otvorený v roku 2012, dokázala indická nadnárodná spoločnosť investovať do svojej budúcnosti vďaka solídnym príjmom a infraštruktúre v sektore off-highway pneumatík. A nie je to vágny projekt, je to naopak dobre navrhnutý a veľmi významný rastový plán, ktorý vďaka investíciám v závode Bhuj smeruje k ročnej produkcii pneumatík 600 000 ton a počíta s dosiahnutím obratu 2 miliárd dolárov za tri roky.

Veľmi dobre vieme, ako veľmi rada BKT berie rukavicu. Mení trh smer? BKT nájde najlepší spôsob, ako držať krok. Zráža pandémia globálnu logistiku na kolená? BKT je pripravená skôr ako všetci ostatní. Vyžaduje planéta zodpovednosť od firiem? BKT demonštruje svoje odhodlanie konkrétnymi projektmi, pretože takýto postoj jednoducho odráža kultúrny dojem, z ktorého pochádza.

Preto nasledujúce tri roky, ktoré sú vo vízii BKT také jasné, nie sú ničím iným ako pokračovaním cesty vybudovanej s predvídavosťou a odhodlaním, pozorným počúvaním trhu, ale aj vďaka neobmedzenej odvahe a vášni.

Bhuj 2012-2023: +262,60 % hektárov.

Keď v roku 2012 zišla z výrobnej linky Bhuj prvá pneumatika, závod sa rozkladal na ploche 123 hektárov. V tom čase sa jednalo o investíciu vo výške 500 miliónov dolárov. Pred začatím prác bola púštna krajina úplne vyprahnutá, nebola tam voda ani elektrina. Ale po položení mnohých kilometrov potrubia pitnej vody a elektrického vedenia sa lokalita exponenciálne rozrástla: 126 hektárov v roku 2016, 131 v roku 2019, 137 v roku 2021, 258 v roku 2022. Do konca roku 2023 má podľa prognóz dosiahnuť plocha 323 hektárov, z ktorých 283 už bolo v tomto okamihu zastavaných.

Viac priestoru znamená viac možností na inštaláciu nových strojov, umiestnenie väčšieho počtu testovacích lavíc, zvýšenie objemu výroby a skladov a všetko, čo s tým súvisí. Prognóza rastu, ktorý sa nezastaví a ktorý je naopak základom pre uspokojenie nárastu dopytu. Len aby sme spomenuli najnovšie trendy, obchodná činnosť BKT vzrástla o 49 % v porovnaní s obdobím pred pandémiou, čo je pozoruhodný vrchol, ktorý svedčí o tom, že indický výrobca je vždy pripravený na nové príležitosti a výzvy.

A opäť konkrétne, z produkcie 92 ton za deň v roku 2015 ukončil závod Bhuj rok 2022 s najlepším výsledkom v histórii, 436 ton denne.

Efektívnejšie stroje = väčšia produkcia, väčšia bezpečnosť

Bhuj má dnes inštalované efektívnejšie stroje s funkciami, ktoré umožňujú pracovať rýchlejšie a presnejšie, čím zvyšuje objem výroby a kvalitu hotových výrobkov. Znamená to napríklad, že sa zníži množstvo vyradených pneumatík, čím sa zvýši udržateľnosť výrobného procesu a následne sa znížia aj výrobné náklady; procesy sú čoraz spoľahlivejšie, a čo je najdôležitejšie pre BKT, riziko pracovných úrazov sa drasticky znižuje a zvyšuje sa pohodlie pracovníkov.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down