06.09.2013 | 12:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Bločková lotéria – registrácia bude bezplatná

Prvá registrácia bločkov do Národnej bločkovej lotérie bude možná od 16. septembra. Bezplatne sa budú dať pokladničné bloky registrovať formou mobilnej aplikácie, cez internet alebo v partnerských obchodných sieťach.

V lotérii sú použiteľné bločky vydané za nákup v obchodoch od 1. septembra. Ich hodnota musí byť minimálne jedno euro. Prvé žrebovanie sa uskutoční 30. septembra. Odvtedy každých 14 dní získa 10 vyžrebovaných finančnú výhru v hodnote od 100 do 10-tisíc eur. Každých 28 dní sa budú tiež žrebovať výhercovia Druhej šance, v ktorej je výhrou osobný automobil.
"Lotéria sa rozbieha. Zaznamenávame nielen záujem cez SMS, ale hlásia sa nám aj obchody a siete, ktoré chcú svojím zákazníkom umožniť benefit registrácie do lotérie priamo pri platení na pokladni. Od 16. septembra si túto službu budú môcť vyskúšať všetci zákazníci siete predajní ŠEVT a očakávame, že pribudnú aj ďalší," avizoval generálny riaditeľ Tiposu Ladislav Kriška.
Okrem bezplatnej registrácie bude možné tak urobiť aj na ktoromkoľvek zbernom mieste spoločnosti Tipos, za čo zaplatia Slováci 0,20 eura, za registráciu prostredníctvom SMS 0,12 eura. Blok však nemôže byť starší ako dva mesiace a každý pokladničný doklad je možné do lotérie prihlásiť iba raz.
Viceprezident obchodnej siete CBA Slovakia Vladimír Kocúrek si myslí, že bločková lotéria je dobrá motivácia pre spotrebiteľov. Zákazníci by podľa neho mali od svojho obchodníka, vrátane ambulantných predajcov, vyžadovať platný pokladničný blok. Vysoké daňové úniky totiž sťažujú podnikanie a vrhajú tieň aj na tých, ktorí si plnia daňové povinnosti.
"Dlhodobo poukazujeme na problematiku ambulantného predaja. Okrem diskutovanej kvality potravín tu vznikajú aj vážne úniky na DPH, nakoľko nepoctiví predajcovia buď pokladničné bločky nevydávajú, alebo vôbec nemajú registračnú pokladnicu. Vďaka takýmto únikom je naštrbená povesť serióznych obchodníkov. Bločkovú lotériu považujeme preto za jedno z opatrení, ktoré by malo zvýšiť povedomie spotrebiteľov o ich právach," konštatoval V. Kocúrek.
Zákazníci by si podľa neho mali vždy pýtať doklad o zaplatení. Mali by si tiež skontrolovať, či má všetky povinné náležitosti a či nejde len o fiktívny blok. Len s platným dokladom má spotrebiteľ zákonný nárok na reklamáciu, prípadne vrátenie tovaru a vrátenie kúpnej ceny výrobku, doplnil Kocúrek.
"Bločkovú lotériu vnímame ako zaujímavú snahu štátu bojovať proti daňovým únikom. Sme radi, že jej fungovanie nebolo podmienené dodatočnými nákladmi obchodníkov na zmeny registračných pokladníc," konštatovala marketingová manažérka Billa Slovensko Martina Kovacs.
Poctivé odvádzanie daní a odvodov je podľa PR manažéra Tesco Stores Tomáša Ferenčáka kľúčový princíp zodpovedného a dlhodobo udržateľného podnikania. "Ako zodpovedná firma preto podporujeme iniciatívy, ktoré budujú toto vedomie v spoločnosti. S ministerstvom financií vedieme komunikáciu o možnosti, že by sa Tesco zapojilo do projektu prostredníctvom registrácie bločkov priamo pri našich pokladniach," priblížil.(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Komentáře k článku

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down