19.07.2013 | 11:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Boja sa o závlahovú vodu

Na zasadnutí Hospodárskej rady vlády SR, ktoré sa konalo 24. júna tohto roku, bol prerokovaný aj návrh Zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon NR SR č. 18/1996 o cenách v znení neskorších predpisov, kde sa okrem iného hovorilo aj o cene vody, vrátane ceny podzemnej vody. Predstavitelia Agrárnej komory Slovenska (AKS) so sídlom v Dunajskej Strede nadobudli dojem, že aj závlahovým vodám na Slovensku hrozí spoplatnenie. Takýto krok však poľnohospodári z produkčných oblastí Slovenska celkom jednoznačne odmietajú.

DUNAJSKÁ STREDA. S ich postojom a s argumentmi redakciu Roľníckych novín oboznámila Ing. Helena Patasiová, riaditeľka AKS. Z jej slov vyplynulo, že poľnohospodári, združení v AKS, sa v týchto dňoch listom obracajú na ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ľubomíra Jahnátka s cieľom, aby k spoplatneniu za užívanie vôd, určených na zavlažovanie poľnohospodárskej pôdy, nedošlo.

"Na zachovaní princípu nespoplatnenia vody, určenej na zavlažovanie poľnohospodárskej pôdy, trváme z viacerých dôvodov", uvádza H. Patasiová. Odvoláva sa pritom aj na nedávno prezentovanú Koncepciu rozvoja pôdohospodárstva SR na roky 2013 až 2020, ktorá podľa jej slov "preferuje pestovanie špeciálnych plodín s vysokým podielom ľudskej práce", čo má pozitívny vplyv na zamestnanosť na vidieku.

(Viac sa dočítate v Roľníckych novinách č. 29/2013)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down