09.03.2021 | 08:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Bridgestone predlžuje záruku na radiálne pneumatiky

Spoločnosť Bridgestone Europe ponúka od januára predĺženú záruku na agro pneumatiky, ako odmenu za dôveru preukázanú zákazníkmi. Desaťročná záruka sa vzťahuje na radiálne plášte zakúpené od autorizovaných predajcov koncernu Bridgestone, alebo v prípade, že boli pneumatiky súčasťou originálnej výbavy nového stroja.

Ako sa uvádza v tlačovej správe, spoločnosť Bridgestone Europe zaručuje svojim klientom, že ich značkové poľnohospodárske radiálne pneumatiky neobsahujú chyby čo sa týka materiálu a spracovania a tak pristupujú k predĺženiu záruky na svoje radiálne plášte. V prípade, ak oprava pneumatiky nie je možná a pneumatika je nepoužiteľná, spoločnosť ponúka primeranú náhradu kúpnej ceny za reklamovanú pneumatiku, ktorú môže zákazník využiť pri nákupe ďalšieho produktu Bridgestone. Výpočet náhrady kúpnej ceny je založený na zostávajúcom dezéne a veku pneumatiky podľa tabuľky. Desaťročná záruka platí od dátumu nákupu na výrobné, či materiálové defekty plášťov.

Aký bude teda výsledný benefit pre zákazníka? V prvom rade, ak sa jedná o malú vadu, je možné pneumatiku opraviť na náklady výrobcu. Samozrejmosťou je potom i výmena reklamovaného produktu za rovnakú, či cenovo najbližšiu pneumatiku rovnakej značky. V prípade, že sa jedná o pneumatiku už jazdenú, prichádza do úvahy opotrebeniu primerané zníženie nákupnej ceny novej pneumatiky Bridgestone na základe kúpnej ceny reklamovanej pneumatiky a jej zostávajúceho dezénu v čase oznámenia žiadosti spoločnosti Bridgestone a veku pneumatiky. Ako príklad výrobca uvádza pneumatiku, ktorej vek je 3 roky a disponuje zostávajúcou hĺbkou dezénu 48 mm. V prípade danej pneumatiky bola pôvodná hĺbka dezénu 52 mm. Zostávajúca hĺbka dezénu v % sa tak vypočíta nasledovne: 48/52 = 92,3% a následne sa zaokrúhli na 90%. V takomto prípade bude zákazníkovi vrátených 100% hodnoty reklamovanej pneumatiky na nákup novej pneumatiky, t.j. zákazník dostane pneumatiku zadarmo. Jedná sa tak o skvelú správu pre poľnohospodárov.

Táto predĺžená záruka sa vzťahuje výlučne na produkty, ktoré spĺňajú všetky nasledujúce podmienky:

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down