11.08.2014 | 05:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Britskí producenti bravčového mäsa sa obávajú dôsledkov ruského embarga

Britskí producenti bravčového mäsa sa obávajú dôsledkov ruského embarga na dovoz potravín. Ako uviedli, hrozí im, že budú musieť znížiť ceny, pričom tie klesali už predtým. Informoval o tom server BBC.

LONDON. Moskva minulý týždeň uvalila embargo na dovoz potravín z krajín, ktoré voči Rusku zaviedli sankcie. Tie boli reakciou západných štátov na najnovšiu situáciu na východe Ukrajiny, za ktorú je podľa nich zodpovedné práve Rusko. Odvetné opatrenia Moskvy sa okrem EÚ týkajú Nórska, USA, Austrálie a Kanady.
Zákaz dovozu potravín na obrovský ruský trh podľa britských producentov spôsobí, že objem bravčového mäsa na ostatných trhoch výrazne vzrastie. "Tento krok zvýši konkurenciu na svetových trhoch," povedal Mick Sloyan, riaditeľ organizácie BPEX, ktorá zastupuje britských producentov bravčového mäsa. "To ovplyvní trh Európskej únie, teda aj britský," dodal.

Súhlasí s tým aj James Leavesley, ktorý zastupuje producentov bravčového mäsa v oblasti Midlands. Ako povedal, Ruská federácia z celkovej spotreby bravčového mäsa dováža až okolo 90 percent. Z toho 40 percent pochádza z Kanady. Embargo tak spôsobí, že kanadskí producenti budú musieť začať hľadať alternatívne trhy. To zvyšuje riziko pre trhy Európskej únie, dodal J. Leavesley. Podobné obavy dali najavo aj firmy, dodávajúce na ruský trh ryby alebo syry.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down