16.03.2021 | 12:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Britský producent čokolády Thorntons zatvorí v Británii všetky obchody

Britská spoločnosť Thorntons, 110-ročný výrobca a predajca čokolády, zatvorí v Británii všetky obchody. Dôvodom sú obmedzenia prijaté v dôsledku pandémie nového koronavírusu.

LONDÝN. Spoločnosť v pondelok informovala, že v Británii zatvorí všetkých 61 obchodov, v dôsledku čoho by malo prísť o prácu viac než 600 zamestnancov. Pandémia a s ňou spojený niekoľkonásobný lockdown zvýšili tlak na predajcov cukroviniek, ktorí ponúkajú svoje produkty v kamenných obchodoch. Tí už pred pandémiou zápasili s rastúcou konkurenciou firiem ponúkajúcich tieto produkty výhradne online.
Firma Thorntons, ktorú prevzala v roku 2015 za 112 miliónov libier (130,73 milióna eur) talianska cukrovinkárska spoločnosť Ferrero uviedla, že je vo veľmi zložitej situácii a musela urobiť rozhodnutie. Zároveň dodala, že v tejto veci začne rokovania so zamestnancami.
Ako povedal riaditeľ pre oblasť maloobchodu Adam Goddard, presun zákazníkov vo väčšej miere na internet a pokračujúci vplyv pandémie, najmä výrazné obmedzenia pre maloobchod v minulom roku, prudko zhoršili podmienky na trhu. Thorntons preto musí zmeniť stratégiu a sústrediť sa na online predaj, ktorý vlani zaznamenal rast o 71 %. Okrem online predaja chce ponúkať svoje výrobky prostredníctvom klasických obchodov s potravinami. Výrobné závody, ktoré má firma v Alfretone v strednom Anglicku a Greenforde v západnom Londýne zmeny nepocítia.

/tasr/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down