07.05.2013 | 02:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Budú mať fond na skvalitňovanie turistických zariadení

Rakúska spolková vláda a spolkové krajiny vytvárajú podmienky na preberanie kapacít v sektore turizmu.

VIEDEŇ. Ministerstvo hospodárstvo informovalo agentúru APA, že v pondelok (6. 5. 2013) začal pôsobiť fond so štartovacím kapitálom 10 miliónov eur, ktorý uľahčí zmeny vlastníctva v sektore. Záujemcovia o prevzatie turistických kapacít dostanú bezúročný úver v rozsahu 350.000 eur až jeden milión eur, pričom investor bude musieť disponovať 30 % hodnoty celkovo potrebných nákladov.

Nový projekt v rakúskom turizme bude spočívať na mechanizme ERP (European Recovery Program) a s financiami bude hospodáriť Österreichische Hotel- und Tourismusbank (ÖHT). Fond bude k dispozícii podnikateľom, ktorí sa rozhodnú kúpiť zastarané turistické kapacity a v prvých troch rokoch vlastníctva ich budú chcieť kvalitatívne výrazne zlepšiť. Do roku 2020 bude k dispozícii asi 2000 takých hotelov, z nich pôjde v 80 % o rodinné podniky.

Spolková vláda bude zabezpečovať ručenie za 80 % úveru, sedem spolkových krajín bude prvých 10 rokov platiť za investorov úroky. Úver sa začne splácať od tretieho roka po jeho poskytnutí, a lehota splatnosti sa vymedzila na osem až 12 rokov.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down