07.02.2011 | 10:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Budúcnosť je tak trochu neistá (3.)

Ako bude podľa vášho názoru vyzerať slovenské poľnohospodárstvo v roku 2020?
Dnes odpovedá PAVOL BIELEK, riaditeľ, Výskumný ústav pôdoznalectva a ochrany pôdy Bratislava:

„Treba veriť, že poľnohospodárstvo bude konsolidovanejšie ako doteraz. Dúfam, že to bude aj zásluhou Spoločnej poľnohospodárskej politiky EÚ 2014 - 2020. Ak sa podarí lepšie nastaviť podpory do poľnohospodárstva, ak sa zvýši odborná a rozhodovacia schopnosť najmä v decíznej sfére a keď dosiahneme rázny pokrok v elektronizácii poľnohospodárstva, potom sa o jeho budúcnosť netreba báť. Keď sa to nepodarí, to nebude stagnácia, ale ďalší prepad.

Dúfam, že v roku 2020 bude naša vidiecka krajina krásna najmä vďaka práci poľnohospodárov, zdravšia z ich zdravých produktov, bohatšia z ich ekonomických úspechov a vyspelá z pokroku vo výrobe a z odborného rastu poľnohospodárov.

Už by to vtedy mohlo byť aj tak, že manažéri fariem budú ráno začínať prácu pohľadom na družicové snímky, ktoré im na obrazovke ukážu čo sa v noci stalo či nestalo v ich chotári, cez deň si pomocou elektronických expertných systémov budú korigovať uplynulý vývoj stavu na ich poliach a večer, znova pri počítači, budú hľadať riešenia pre ich budúci rozvoj a bohatstvo. Bude radosťou pracovať v poľnohospodárstve. Nech múdri a mocní robia všetko pre to, aby to tak bolo už v roku 2020.“

Pripravil: BOHUMIL URBÁNIK, Roľnícke noviny č. 3/2011

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down