26.03.2020 | 10:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

„Budúcnosť patrí moderným technológiám“

Tradičná odborná konferencia spoločnosti Bayer, ktorá sa uskutočnila v druhej polovici januára 2020 v Nitre, patrí rozsahom a účasťou k najväčším podujatiam na Slovensku. Aj tentoraz priniesla témy zamerané na novinky v oblasti morenia poľných plodín, na komplexné fungicídne ošetrenie obilnín, predovšetkým však boli predstavené nové produkty v segmente fungicídov a insekticídov, ktoré budú uvedené v nadchádzajúcej sezóne. Taktiež zaujala aktuálna ponuka hybridov kukurice a repky značky DEKALB.

„Svetová populácia narastá – do roku 2050 pribudne ďalších 2,5 miliardy ľudí, čo je faktor, ktorý bude udávať trendy v poľnohospodárstve. Ibaže veľmi málo ľudí si uvedomuje, že choroby a škodcovia spôsobujú obrovské straty na poľnohospodárskych kultúrach,“ uviedol Ing. Vladimír Fúzik, Sales Manager spoločnosti Bayer pre Slovenskú republiku, podľa ktorého, ak by sme okamžite prestali používať prípravky na ochranu rastlín, Európa by nebola sebestačná vo výrobe základných plodín ako sú pšenica, jačmeň, zemiaky, či cukrová repa, taktiež v takej komodite ako je hrozno. Podľa niektorých odborníkov, minimálne 20 až 30 percent svetovej produkcie poľnohospodárskych komodít ročne zlikvidujú choroby a škodcovia. Avšak ako uviedol V. Fúzik moderné inovatívne poľnohospodárske postupy môžu napomáhať cieľu, aby sme dokázali zabezpečiť potraviny pre ľudí aj o 20 či 50 rokov: „Je to dôvod, pre ktorý spoločnosť Bayer do výskumu a vývoja každoročne investuje okolo 2,5 miliardy eur.“ Podľa V. Fúzika, sa spoločnosť Bayer aj po akvizícii spoločnosti Monsanto, ktorá odštartovala v roku 2016, zaviazala naďalej investovať do výskumu a vývoja, hľadať nové, šetrnejšie riešenia voči životnému prostrediu, prichádzať s inováciami a rozvíjať spoluprácu s externými partnermi. Z noviniek pre rok 2020 vyzdvihol širokospektrálny fungicíd Input, biofungicíd a baktericíd Serenade ASO, moridlá - Emesto Silver a Redigo M a nové hybridy kukurice a repky značky Dekalb.

Aktuálna ponuka hybridov kukurice DEKALB

„Dekalb šľachtenie sa snaží kompletne prestavať habitus rastliny s postavením listov do vzpriameného smeru. V prípade zrnových kukuríc je primárne zamerané na investovanie energie do zakladania šúľkov, vypĺňania zrna, pričom fotosyntéza funguje oveľa plynulejšie,“ uviedol Ing. Miroslav Námesný zo spoločnosti Bayer.

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down