28.02.2011 | 01:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Carnibona má nového generálneho riaditeľa

Novým generálnym riaditeľom stredoeurópskeho mäsiarskeho holdingu Carnibona, ktorý zastrešuje aktivity výrobných závodov pôsobiacich v Maďarsku a na Slovensku, sa stal José Miguel Garrido. V pondelok o tom informovala investičná skupina Penta, ktorá je stopercentným akcionárom holdingu.

"Mojou hlavnou prioritou je podporiť rozvoj Carnibony v oblasti rozšírenia výrobného sortimentu, uvedenia nových produktov, značiek a implementácie najvyšších štandardov kvality," povedal J. M. Garrido.

Nový generálny riaditeľ má skúsenosti z potravinárskeho priemyslu, keď pôsobil ako manažér v spoločnostiach Campofrio a Garcia Carrion. Základy holdingu Carnibona položila Penta akvizíciou slovenského výrobcu PM Zbrojníky v roku 2007. O rok neskôr kúpila najväčšieho výrobcu mäsa a mäsových výrobkov na Slovensku Mecom Group a druhého najväčšieho maďarského výrobcu, Debreceni Group.

V roku 2010 odkúpila spoločnosť Debreceni Group 97,3 percentný obchodný podiel spoločnosti Kaiser Food Élelmiszer-ipari. Holding Carnibona má spolu 2 109 zamestnancov a vlani dosiahol tržby na úrovni 220 mil. eur.

Penta je stredoeurópska investičná skupina založená v roku 1994. Pôsobí v sektoroch private equity a v realitnom developmente. Penta investuje predovšetkým do oblasti retailu, zdravotníctva, leteckej výroby, strojárstva, energetiky, zábavného priemyslu, telekomunikácií, či privátneho bankovníctva.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down