17.05.2013 | 07:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Čarovná noc v múzeách MPRV SR

Noc múzeí získa svoju moc 18. mája aj v múzeách Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. Návštevníkov čaká bohatý program v Múzeu vo Svätom Antone i v Lesníckom a drevárskom múzeu vo Zvolene.

V predvečer tohto dňa, 17.5.2013 bude vo výstavnej sále svätoantonského kaštieľa o 14.00 hodine verejnosti sprístupnená výstava pod názvom LOVU ZDAR! 90 rokov od vzniku Československej mysliveckej jednoty, ktorá potrvá až do 30. Septembra. Výstavu zorganizovali: Národní zemědělské muzeum Praha - Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství v loveckém zámku Ohrada, Múzeum vo Svätom Antone, Českomoravská myslivecká jednota, Slovenská poľovnícka komora a Slovenský poľovnícky zväz.
Vo Svätom Antone podujatie „Noc múzeí“ spríjemní večerný koncert zo začiatkom o 20.00 hod. organizovaný v spolupráci s Hudobnou a umeleckou akadémiou Jána Albrechta v Banskej Štiavnici. Návštevníci si tento zážitok môžu vychutnať v nádherných priestoroch Kaplnky Nanebovzatia Panny Márie v Múzeu vo Svätom Antone bezplatne. Po koncerte čaká malých i veľkých bádateľov prehliadka nočného kaštieľa v sprievode krásnych dám v historických kostýmoch.
Vo Zvolene sa budú môcť do interaktívneho programu zapojiť malí pozorovatelia v programe „Detský les“. Nadšenci umenia si ho vychutnajú v ďalšom pokračovaní pod názvom „Les v umení, umenie v lese“ a „Na dotyk“ v predstavení divadelného štúdia z Banskej Bystrice. Prehliadka múzea vyvrcholí prezentáciou historických svietidiel pri nočnom osvetlení sviec a lámp. (MPRV SR)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down