CASE IH odhalí traktory, kombajny a manipulátory

Svet poľnohospodárskej techniky sa na konci tejto jesene opäť rozrastie o niekoľko desiatok noviniek, ktoré jednotliví výrobcovia predstavia na veľtrhu Agritechnica. Spoločnosť Case IH prezentovala niektoré z nich už v septembri na svojim tlačovom podujatí, no niektoré si nechala až na samotný veľtrh. Čo už dnes vieme o týchto novinkách?

Veľtrh Agritechnica 2023 bude miestom predstavenia nových produktov vo všetkých kľúčových produktových radoch značky Case IH. Predvedú sa tu novinky v segmente traktorov, kombajnov, teleskopických nakladačov a lisov horeuvedenej značky, ktoré už tlač mala možnosť vidieť na rôznych predvádzacích podujatiach, až po nové stroje, ktoré sa v Európe ešte nikdy neobjavili.

Case Ih podľa zástupcov spoločnosti chystá počas veľtrhu európsku premiéru kombajnov radu Axial-Flow 160 a predpremiéru radu 260, ktorý sa bude radiť k najvýkonnejším a technologicky najvyspelejším obilným kombajnom na trhu. Ďalším lákadlom má byť predstavenie elektrického modelu pri príležitosti stého výročia značky Farmall, či nová vlajková loď traktora Quadtrac 715, ktorý je momentálne najvýkonnejším sériovo vyrábaným traktorom na trhu.

Pýchou expozície spoločnosti bude nová vlajková loď traktorov Case IH, Quadtrac 715 AFS Connect, ktorý dosahuje maximálny výkon 778 k/572 kW a maximálny krútiaci moment 3 255 Nm už pri 1 400 ot/min. Jedná sa o prvý traktor koncernu, ktorý je poháňaný novým motorom FPT Cursor 16L TST, a vďaka faktorom, ako je veľká styková plocha a vysoké pracovné výkony, ktoré je možné dosiahnuť pri ideálnych poveternostných a pôdnych podmienkach a ktorý prináša efektivitu a ekologické výhody aj pre najväčšie farmy.

Po prvých prehliadkach na rôznych národných výstavách v Európe bude mať nová vlajková loď radu Optum, Optum 340 CVXDrive AFS Connect, na výstave Agritechnica svoju úplne prvú medzinárodnú premiéru. Poskytuje výkon až 340 koní pre vyšší výkon, produktivitu a efektivitu pri zachovaní spoľahlivosti a odolnosti, pričom si zachováva konštrukciu. Ktorá zabezpečuje vysoký výkon a nízku hmotnosť prevzatú z existujúceho modelu Optum 270/300 CVXDrive. Vylepšená prevodovka CVXDrive obsahuje hydrostatický prvok a vylepšený riadiaci softvér a k dispozícii sú aj vylepšené komponenty hnacieho ústrojenstva, zadného diferenciálu a zadného vývodového hriadeľa. Pre väčšiu všestrannosť a kompatibilitu je ISOBUS triedy 3 modernizovaný na najnovší komunikačný protokol Tractor Implement Management (TIM), vďaka ktorému môže certifikované náradie automaticky ovládať špecifické funkcie traktora.

Sté výročie spoločnosti Farmall pripomenú vydaním modelu Farmall Electric

Možno sa nebude jednať o najväčší traktor výstavy, ale pravdepodobne najväčším lákadlom pre mnohých návštevníkov môže byť debut modelu Case IH Farmall Electric, prvého plne elektrického traktora v odvetví, ktorý bol uvedený na trh v roku stého výročia značky Farmall. Vďaka výkonu a sile podobnej dieselovým motorom sa batéria traktora Farmall Electric dá nabiť z 10 - 80 % za menej ako hodinu pomocou rýchleho nabíjania jednosmerným prúdom. Elektrifikácia traktorov Farmall spolu so znížením opotrebovania dielov a nákladov na údržbu môže používateľom priniesť zníženie prevádzkových nákladov o viac ako 50 % v porovnaní s dieselovými traktormi. Digitálne funkcie mimo traktora a ďalšie možnosti automatizácie, ako napríklad neviditeľná lyžica, umožňujú poľnohospodárom prevádzkovať stroj s oveľa vyššou efektivitou.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down