10.08.2018 | 08:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Case IH predstavil nové kombajny Axial-Flow 250

Budúci rok bude v oblasti techniky na zber obilnín naozaj bohatý. Naznačuje nám to príval informácií o novinkách, ktoré budú uvedené na trh od jednotlivých výrobcov. Medzi tieto novinky patria aj kombajny Axial-Flow 250 výrobcu Case IH. Tie zaujmú miesto v portfóliu po axiálnych kombajnoch AF 240 v budúcom roku.

Vylepšení, ktoré Case IH ponúkne je niekoľko. Väčšina z nich je zameraná na uľahčenie práce obsluhy stroja. So zmenami sa začína hneď v prednej časti kombajnu, kde je umiestnený novovyvinutý dopravník. Jeho konštrukcia je zosilnená tak, aby si dokázal poradiť s ťažšími adaptérmi, používanými v súvislosti so stále zvyšujúcimi sa úrodami na ha. Zdvihová kapacita teda stúpla na 6,1 t. Nové lišty ponúkajú vyššiu odolnosť voči poškodeniu cudzími predmetmi, ktoré odoberajú do vylepšeného lapača kameňov. Novou je aj zosilnená reťaz šikmého dopravníka, ktorá nabrala na hrúbke o 25 %.

Zmenou je tiež prechod zo štvorrýchlostnej prevodovky na dvojrýchlostnú. V podstate má teda stroj pracovnú rýchlosť a prepravnú rýchlosť (od 0 do 18 km/h a od 0 do 25 km/h). Medzi nimi je možné prepínať pomocou prepínača na konzole. Zmena rýchlostného rozsahu je dostupná bez zmeny prevodových stupňov. Na kraji parcely teda nie je potrebné na preraďovať do nižšieho rýchlostného stupňa.  Taktiež je vďaka použitej prevodovke dostupná aj funkcia, vďaka ktorej stroj udržiava pojazdovú rýchlosť aj pri jazde z kopca a nová uzávierka diferenciálu, ktorá nahradila mechanický pedál na podlahe. Ďalšou novou funkciou kombajnov radu AF 250 je možnosť z kabíny diaľkovo vykonávať nastavovanie predsita, ktoré je u súčasných modelov nutné vykonávať manuálne. Kombajn je vybavený systémom mokrých bŕzd.

Jednou z najdôležitejších noviniek v kombajnoch 7250, 8250, 9250 je voliteľný systém Automated Farming System (AFS). Tento systém sleduje a upravuje nastavenia kombajnu v reálnom čase a tým uľahčuje prácu obsluhe kombajnu. Takto sa i z menej skúsenej obsluhy kombajnu môže stať „profesionál“.

 

Viac sa dočítate v roľníckych novinách č. 32

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down