23.02.2024 | 09:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Case IH to v USA rozbaľuje vo veľkom

Spoločnosť Case IH spôsobila technologickú revolúciu kombajnov uvedením modelu Axial-Flow a teraz sa to chystá zopakovať s úplne prepracovaným novým radom kombajnov AF. Ide o najväčší kombajn, aký kedy spoločnosť Case IH vyrobila, ktorý dokáže splniť tie najnáročnejšie požiadavky veľkých poľnohospodárskych podnikov a službárov na výkonnosť stroja, kapacitu, presnú technológiu a jednoduchosť. Tento kombajn bol navrhnutý tak, aby dokázal nahradiť nedostatok kvalifikovanej pracovnej sily a stále aktuálnu potrebu poskytovať efektívnejší zber.

Každý rok musia poľnohospodári dosiahnuť viac v užších oknách. S cieľom vyťažiť maximum z každej hodiny motora, Case IH uvádza na trh kombajn AF11, poprednú hnaciu jednotku, ktorá bola od základov účelne prerobená tak, aby maximalizovala čas v teréne.

Prvé oznámenie spoločnosť priniesla už počas veľtrhu Agritechnica, odkedy bolo verejnosti známe, že Case IH rozšíri svoju ponuku kombajnov Axial Flow o nový rad AF, čím vytvorí najširší výber strojov, aký kedy spoločnosť Case IH mala. 

Case IH vo svojom najnovšom technologickom diele s označením AF11 spája pokroky v zberovej techniky prostredníctvom rýchlosti a technológie pre maximalizáciu produktivity. Spojením vôbec prvého duálneho rotora Case IH, ktorý označuje výrobca ako AFXL2, s aktívnym a dynamickým čistiacim systémom, poskytuje kombajn AF11 špičkovú kapacitu. Prvé fyzické predstavenie tejto novej série sa uskutočnilo 14. februára na výstave National Farm Machinery Show v americkom Louisville, kde bol vystavený model kombajnu AF 11, ktorý sa bude ponúkať výhradne v Severnej Amerike.

„Poľnohospodári sú závislí na tom, aby mohli riadiť zber úrody čo najefektívnejšie a my sme týmto novým modelovým radom vylepšili našu hru," povedal Bill Weber, globálny produktový líder pre zber úrody spoločnosti Case IH a pokračoval: „Spoločnosť Case IH je jediným výrobcom v odvetví, ktorý ponúka šesťmodulový jednomotorový obilný kombajn s výkonom až 775 koní (578 kW). Nastavujeme latku v odvetví s najlepšou kapacitou čistiaceho systému a veľkosťou zásobníka na zrno. Naše kombajny modelového radu AF poskytujú ďalší vývoj v oblasti technológií a bezkonkurenčnú priepustnosť, čo v konečnom dôsledku zvyšuje produktivitu poľnohospodárov, pre ktorých vyrábame naše stroje."

Modelový rad AF sa bude môcť pochváliť špičkovou kapacitou vo svojom segmente, ktorá poľnohospodárom umožní zozbierať úrodu z väčšej plochy za kratší čas. Kombinácia efektívneho výkonu, zvýšenej priepustnosti a väčších systémov čistenia a manipulácie so zrnom umožní maximalizovať tok biomasy v celom stroji.

Medzi najdôležitejšie technické údaje nových strojov AF11 patrí:

- Vyšší výkon: Až 775 koní, čo je o 24 % viac ako u predchádzajúcich modelov.

- Väčší zásobník na zrno: Objem až 20 000 litrov.

- Vynikajúca rýchlosť vykladania: 210 litrov za sekundu. 

- Dlhší rotor:  O 50 % viac separácie na spracovanie vysoko výnosných plodín.

- Väčšia palivová nádrž: O 25 % väčšia palivová nádrž.

- Nový čistiaci systém Cross Flow Plus: O 32 % väčší ako predchádzajúce modely.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down