18.03.2013 | 01:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

CBA Slovakia rešpektuje výsledky kontrol

Inšpektori Štátnej veterinárnej a potravinovej správy (ŠVPS) vykonali v období od 1. januára do 28. februára 2013 kontroly potravín vo vybraných obchodných reťazcoch. V počte nájdených nedostatkov z 8 vybraných spoločností skončila sieť CBA na piatom mieste.

BRATISLAVA. "Medializované výsledky kontrol nezohľadňujú celkový počet obchodných jednotiek vybraných reťazcov a nie je jasný ani charakter pochybení. Nie je jasné, či išlo o pochybenia zdravie ohrozujúce, alebo technicko-administratívne. Prekvapilo nás, že do porovnania je zahrnutý rovnako reťazec zameraný na veľkoobchodný predaj, ako aj siete, ktoré majú malý počet prevádzok. Následne sa tieto siete porovnávajú s reťazcami, ktoré majú stovky obchodných jednotiek," uviedol v reakcii na tlačovú besedu rezortu pôdohospodárstva, konanú 14. marca, Vladimír Kocúrek, viceprezident spoločnosti CBA Slovakia, s.r.o., Lučenec.

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ľubomír Jahnátek (nominant Smeru–SD) vo štvrtok (14. 3.) informoval, že pri tohtoročných kontrolách potravinárskych reťazcov "najhoršie dopadlo CBA, ktoré malo celkovú nepodarkovosť až 29,05 %". U všetkých kontrolovaných obchodných reťazcov podľa Ľ. Jahnátka percento zistených nedostatkov v porovnaní s decembrom 2012 stúplo.

Potravinový sortiment však podľa V. Kocúreka predávajú aj siete čerpacích staníc, nezávislý maloobchod, drogérie, ambulantní predajcovia a ďalšie subjekty s významnou trhovou silou a s množstvom tzv. kamenných predajní. Výsledky kontrol aj z minulosti podľa viceprezidenta CBA ukazujú, že slovenský subjekt CBA dlhodobo udržiava kvalitu prevádzok na vyššej úrovni ako niektoré nadnárodné reťazce. Pritom patrí medzi najčastejšie kontrolované subjekty s významným množstvom kontrol aj mimo pracovnej doby.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down