CDP v Dolnej Krupej potvrdilo pozície FMC

Tradičným vystavovateľom na Celoslovenských dňoch poľa od ich vzniku je aj spoločnosť FMC Agro Slovensko. V priam spoločenskej atmosfére sme sa o expozícii spoločnosti, v ktorej predstavili viaceré varianty ochrany postavené na kľúčových prípravkoch spoločnosti, pozhovárali s obchodným zástupcom Ing. Marianom Mackom.

Čo ponúklo FMC Agro Slovensko v tohtoročných demonštračných pokusoch na Celoslovenských dňoch poľa 2022 v Dolnej Krupej?

FMC Agro Slovensko má široký sortiment prípravkov na ochranu rastlín pre väčšinu plodín pestovaných na Slovensku a preto sme sa snažili na pokusných políčkach poskytnúť stručné zhrnutie nášho portfólia ako aj ukážku našich najnovších a najúčinnejších prípravkov v rôznych plodinách a segmentoch. Ozimné aj jarné obilniny sme herbicídne ošetrili jesennými aj jarnými herbicídmi Battle Delta, Tripali, Biplay + Starane Forte, spoľahlivými fungicídnymi prípravkami Azaka, Rombus Power a účinnou insekticídnou ochranou Nexide. V ozimnej repke si už tradične FMC drží svoje silné postavenie v herbicídoch, aj tohto roku herbicídne prípravky Circuit Sync Tec, Altiplano Dam Tec a Gajus zabezpečili repkové pokusné parcely absolútne bez burín. Špecifický herbicíd FMC - Express 50 SX do slnečníc s technológiu „Express Sun“ je nevyhnutnou súčasťou našej expozície na dňoch poľa. V kukurici sme aplikovali spoľahlivý herbicídny tandem Successor TX + Nico Super a v sóji neodmysliteľný herbicíd na jej odburinenie – Refine 50 SX. A napokon políčko so zemiakmi bolo ukážkou kompletnej FMC technológie ochrany zemiakov od výsadby až po zber s herbicídom Command 36 CS, s fungicídom Vendetta, špičkovým insekticídom Benevia a desikačným prípravkom Spotlight Plus. V diskusiách s pestovateľmi sme však zároveň upriamili pozornosť pestovateľov aj na prípravky a novinky, ktoré nebolo možné ukázať na tohtoročných CDP, ale budú súčasťou jesenných aplikácií.

Ak spomínate FMC prípravky na jesenné aplikácie, ktoré to sú?

Ako v roku 2021, tak aj v roku 2022 bude možné podľa udelenej Výnimky MP a RV SR pri mimoriadnych situáciách použiť na desikáciu slnečnice náš desikačný prípravok Spotlight Plus v termíne od 1. augusta do 15. októbra 2022. V jesennej herbicídnej ochrane ozimnej repky popri tradičnej ochrane založenej na inovatívnej micro-encapsulovej technológii preemergentných prípravkov posilňujeme náš segment skorej postemergentnej ochrany. Priaznivci skoro postemergentných herbicídnych aplikácií v repke už poznajú prípravok Gajus s možnosťou použitia nielen na preemergentnú, ale aj na skorú postemergentnú (EPOST) aplikáciu. Účinný je proti širokému spektru dvojklíčnolistových burín, vrátane lipkavca a niektorých tráv, ako napríklad metličky. V závislosti od vlahových podmienok je ho možné aplikovať ihneď po sejbe, alebo v priebehu vzchádzania, až do fázy štyroch pravých listov repky.

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down