27.06.2023 | 10:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

CDP v Oponiciach napriek počasiu s vysokou návštevnosťou

V dňoch 6. a 7. júna 2023 sa tentoraz v Oponiciach uskutočnil v poradí 12. ročník Celoslovenských dní poľa, ktoré sú najväčšou odbornou poľnohospodárskou výstavou na Slovensku na otvorenej ploche.

Dvanásty ročník celoslovenského stretnutia poľnohospodárov s medzinárodnou účasťou bol v Oponiciach pripravovaný na ploche 28 hektárov vrátane plôch pre parkovanie a viacerých miest pre občerstvenie návštevníkov a vystavovateľov. Na výstavnej ploche si poľnohospodári mohli prezrieť rekordných 908 políčok. Z toho 617 bolo zameraných na odrody a 291 na ochranu a výživu plodín. Celkovo sa predstavilo viac ako 150 vystavovateľov osív, ochrany a výživy rastlín, poľnohospodárskej techniky a služieb v poľnohospodárstve, taktiež sa svojimi expozíciami predstavili výskumné a vzdelávacie inštitúcie.

Podstatnú časť výstavnej plochy zaberajú odrodové pokusy s takmer 40 druhmi plodín, z nich opäť najviac zastúpenou je pšenica ozimná s 216 odrodami a hybridmi. Súčasťou podujatia bol tradične bohatý, odborne zameraný program, napr. predvádzanie najmodernejšej poľnohospodárskej techniky, súťaž orby konským záprahom, či ukážky historickej techniky. Napriek nie najpriaznivejšiemu počasiu sa výstava opäť tešila vysokému záujmu návštevníkov.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down