15.10.2019 | 07:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Celá plejáda noviniek od Maschia

MASCHIO, taliansky výrobca závesného náradia, ktorý pôsobí na trhu s poľnohospodárskou technikou už viac ako 50 rokov, predstaví v nemeckom Hannoveri v novembri celú plejádu noviniek. Firma, ktorá vo svojich ôsmich výrobných závodoch zamestnáva 2 200 pracovníkov je jedným z lídrov v predajoch v danom segmente. Napriek tomu, že sa však nejedná o technologického lídra, dokáže firma MASCHIO ponúknuť stroje určené pre široké masy poľnohospodárov s vynikajúcim spracovaním a prijateľnou cenou.

Sejací stroj na presný výsev

Pred dvoma rokmi predstavila spoločnosť MASCHIO veľtrhu Agritechnica výsevnú jednotku určenú pre presný výsev plodín s názvom CHRONO a na tohtoročnú Agritechnicu už prinesie skompletizované stroje CHRONO 306 a CHRONO 708, do ktorých boli tieto výsevné jednotky implementované. Návštevníci budú mať možnosť vidieť šesťriadkovú sejačku s teleskopickým rámom CHRONO 306 s medziriadkovou vzdialenosťou 70, 75 resp. 80 cm a 8 osemriadkovú polonesenú sejačku CHRONO 708 s medziriadkovou vzdialenosťou 70 či 75 cm.  Oba modely sú vhodné ako do konvenčnej technológie, systému minimálneho obrábania pôdy, či dokonca aj do bezorbových systémov no-till. Modely CHRONO je možné vybaviť i zásobníkom na hnojivo s objemom 1 200 či 1 600 l. Výrobca sa zameral aj na rýchlosť, a má v pláne konkurovať vysokorýchlostným sejacím strojom Väderstad. Podľa zástupcov spoločnosti dokáže CHRONO siať s maximálnou presnosťou výsevu pri pracovnej rýchlosti 15 – 18 km/h. Výsevná jednotka je poháňaná bezúdržbovými elektromotormi. Prijateľné sú i požiadavky na výkon traktora, keďže táto sejačka dokáže pracovať s traktorom s výkonom 88 kW (120 k)

Nastaviteľný prúd vzduchu dopravuje semená z dávkovača bez vibrácií alebo odskakovania vo vnútri semenovodu. Dva nezávislé systémy riadia vákuum dávkovacej jednotky, zatiaľ čo kompresor dodáva prúd vzduchu, ktorý rovnomerne dopravuje semená priamym potrubím do riadku. Vo všetkých podmienkach je zaistené presné umiestnenie osiva bez ohľadu na jeho tvar a veľkosť (sója, kukurica, slnečnica, repka, cukrová repa a hrach), a to vďaka mikrometrickému nastaveniu. Znížená výška výsevnej jednotky CHRONO (115 cm) a mikrogranulátora (94 cm), umiestneného za zásobníkom na osivo uľahčujú jeho plnenie. So sejacím strojom CHRONO je možné vykonávať výsev až do podtlaku 300 kg na každú výsevnú jednotku. Prepravná šírka tejto presnej sejačky bude do 3,0 m.

Nesený postrekovač

Ďalším z radu noviniek, ktoré si spoločnosť pripravila na november je nesený postrekovač TEMPO ULTRA. Kompaktný postrekovač, vhodný najmä pre stredne veľké poľnohospodárske podniky disponuje nádržou s objemom 1 300 – 2 000 l a pracovným záberom 21 – 27 m. TEMPO ULTRA bude k dispozícii i v plne ISOBUS kompatibilnej verzii a nájde tak využitie i v systémoch presného poľnohospodárstva vďaka variabilnej dávke, či automatickému vypínaniu sekcií.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down