20.07.2021 | 07:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Celoslovenské dni poľa okorenili aj pneumatikári

Spoločnosť EL-­ZET Slovakia s. r. o., je na našom území známym predajcom a servisom, ktorý sa špecializuje na segment poľnohospodárskych pneumatík. Na jubilejnom desiatom ročníku poľnohospodárskej výstavy Celoslovenské dni poľa, ktorá sa tento rok konala premiérovo v Seliciach firma predstavila návštevníkom časť svojho portfólia, no napríklad aj mobilný servis, ktorým dokážu jej servisný technici obslúžiť zákazníkov napríklad aj priamo v teréne.

Na stánku spoločnosti EL-ZET Slovakia sme mohli vidieť množstvo pneumatík najrôznejších rozmerov pre poľnohospodársku techniku – všetky pochádzajúce z vlastných skladových zásob tejto trnavskej firmy, ktorá minulý rok otvorila brány svojho nového sídla na Orešianskej ceste v Trnave. V priebehu výstavy sa stánok tešil z veľkého počtu zákazníkov, ktorý ho navštívili tak, ako my. Zhovárali sme sa priamo s konateľom spoločnosti, Ing. Milanom Zolvíkom, ktorý nám predstavil novinky v portfóliu predajcu.

„Čo sa týka noviniek, na Slovensku má tento rok tak, ako aj v našom portfóliu premiéru pneumatika MICHELIN EVOBIB. Jedná sa o hybridnú pneumatiku, ktorá je vhodná na použitie na cestných komunikáciách a rovnako aj pri poľných aplikáciách. Jej zvláštnosťou je dvojité rebrovanie a možnosť hustenia na dva tlaky – 2,4 bar, ktorý je vhodný pri použití pneumatiky na jazdu po cestných komunikáciách a 1,6 bar, čo je ideálny hustiaci tlak pneumatiky pre použitie pri prácach na poli. Pneumatika MICHELIN EVOBIB sa však dá v prípade potreby podhustiť až na 0,8 bar, pričom nadobudne vlastnosti nízkotlakých pneumatík,“ uviedol konateľ spoločnosti El-Zet Slovakia. Výhody tohto radu pneumatík vidí najmä pri použití službármi. Podľa slov Ing. Zolvíka je táto pneumatika pri preprave veľmi tichá, čo výrobca dosiahol použitím širokého zubu v stredovej časti pneumatiky. Prináša tiež značnú úsporu paliva a vysoký jazdný komfort pri jazde po ceste, a pri použití v poľných podmienkach ponúka dobré trakčné vlastnosti, pričom vôbec nie je podmienkou upravovať jej hustiaci tlak. MICHELIN EVOBIB totiž dokáže jazdiť vo všetkých podmienkach pri konštantnom tlaku 1,8 bar. Výrobca ponúka na tieto pneumatiky záruku desať rokov a päťročnú záruku v prípade náhodného poškodenia.

Ponúkajú overené

„Ja osobne nie som nejakým veľkým fanúšikom noviniek. Zákazníkom ponúkame najmä produkty, ktoré máme rokmi odskúšané a s ktorými sú zákazníci spokojní. Väčšinou tak nájdu zákazníci v našom portfóliu pneumatiky, za ktoré sa vieme zaručiť,“ hovorí konateľ spoločnosti.

Na stánku spoločnosti EL-ZET Slovakia mohli zákazníci vidieť napríklad aj auto mobilného servisu, s ktorým sa reálne vykonávajú opravy a prezúvanie pneumatík v teréne, či priamo u zákazníka. V prednej časti vozidla je vyčlenený priestor na umiestnenie nových pneumatík, ktoré putujú k zákazníkovi. Tie sa jednoducho vyložia u zákazníka manipulátorom, alebo vysokozdvižným vozíkom. Auto je vybavené kompresorom, zdvihákom, a všetkým potrebným na prezutie pneumatík s rozmerom od 54″do 2,5 m priemeru a 1,25 m šírky. S mobilným servisom dokáže spoločnosť EL-ZET Slovakia obslúžiť napríklad aj vyorávače cukrovej repy. Je na nej možné prezuť napríklad pneumatiky s rozmerom 1050/50R32, ktoré tieto stroje bežne využívajú. „Pneumatiky značky MICHELIN takéhoto rozmeru držíme skladom na Slovensku ako jediní, takže v prípade potreby, dokážeme zákazníkovi ponúknuť takéto špecifické obutie veľmi promptne,“ dodáva Ing. Milan Zolvík. Plánom spoločnosti do budúcnosti je naďalej sa rozvíjať a zlepšovať. Konateľ spoločnosti na záver uviedol, že firma za uplynulú dobu pribrala do svojho tímu nových mechanikov, a snaží sa aj týmto spôsobom pokryť čo najrýchlejšie potreby všetkých svojich zákazníkov.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down