04.06.2024 | 06:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Celoslovenské dni poľa ponúkajú ukážky najnovšej poľnohospodárskej techniky

        Dvory nad Žitavou 4. júna (TASR) - Predvádzanie najnovšej poľnohospodárskej techniky, odrodové políčka aj bohatý odborný program sú súčasťou 13. ročníka výstavy Celoslovenské dni poľa, ktorá sa začala v Dvoroch nad Žitavou v okrese Nové Zámky. Na pozemkoch spoločnosti ZAD Dvory nad Žitavou je počas dvoch dní pripravených 660 odrodových políčok a 310 parciel s variantami ochrany a výživy rastlín od 55 spoločností, informovali organizátori.


        V rámci výstavy je v spolupráci s chovateľskými zväzmi na Slovensku vytvorený priestor na prezentáciu hospodárskych zvierat. Pripravená je súťaž v orbe konským záprahom a ukážky prác historickej techniky.
        Odbornému programu bude v tomto roku dominovať seminár na tému Presné poľnohospodárstvo - technológie reálne uplatnené v praxi na Slovensku. Zameraný bude na variabilné aplikácie. Celkovo 20 spoločností reálne odprezentuje techniku a technológie z oblasti leteckého snímania porastov, tzv. dronovej aplikácie, softvérových produktov na spracovanie georeferencovaných informačných zdrojov, tvorbu aplikačných máp, ako aj strojov a zariadení pre variabilné aplikácie online a offline metódami.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down