07.06.2023 | 06:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Celoslovenské dni poľa predstavili najnovšiu poľnohospodársku techniku

        Oponice 7. júna (TASR) - Výstava najnovšej poľnohospodárskej techniky, prehliadka odrodových políčok aj bohatý odborný program boli súčasťou 12. ročníka Celoslovenských dní poľa, ktoré sa dnes skončili v Oponiciach, okres Topoľčany. Na pôde Vysokoškolského poľnohospodárskeho podniku Slovenskej poľnohospodárskej univerzity (SPU) bolo počas dvoch dní pripravených 610 odrodových políčok a 280 políčok s variantmi ochrany a výživy rastlín od 52 spoločností, informovala hovorkyňa univerzity Renáta Chosraviová.


        Témou diskusného fóra SPU boli aktuálne výzvy a témy v oblasti poľnohospodárstva. O diagnostike škodlivých organizmov rastlín sa mohôli návštevníci podujatia poradiť s pracovníkmi Ústredného kontrolného a skúšobného ústavu poľnohospodárskeho. Prezentáciu odrôd obilnín, krmovín a maku, ako aj výskum, vývoj a inovácie pre rastlinnú výrobu predstavil NPPC - Výskumný ústav rastlinnej výroby Piešťany.
        Zastúpenie formou informačného stánku mal na podujatí Európsky parlament a odborné stredné školy s poľnohospodárskym zameraním. Odborné podujatia dopĺňali ukážky prác historickej techniky, súťaž v orbe konským záprahom a výstava hospodárskych zvierat.
        Odbornému programu dominoval seminár na tému Utlačenie pôdy spôsobené pohybom poľnohospodárskych strojov. Cieľom seminára bolo upozorniť odbornú aj laickú verejnosť na dôsledky nadmernej kompakcie pôdy, ale zároveň aj poskytnúť riešenia, ako eliminovať negatívne faktory, ktoré zhutnenie spôsobujú.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down