08.12.2010 | 06:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Celoštátna výstava zvierat

Výsledky šľachtiteľskej práce slovenských, ale aj zahraničných chovateľov priblížila trojdňová XIII. Celoštátna výstava zvierat, ktorá sa konala od 26. do 28. novembra vo výstavnom areáli Agrokomplexu.

NITRA. Vyše 760 chovateľov predstavilo 5044 najkvalitnejších zástupcov čistokrvných plemien hydiny, holubov a králikov, ale aj nutrií, morčiat, oviec a kôz. Výstavu sprevádzala expozícia exotického vtáctva a kanárikov, medzinárodná výstava mačiek, špeciálne klubové výstavy a hodnotenie exponátov.
Hoci počet zvierat bol oproti minulým ročníkom nižší, kedy bolo prezentovaných aj 6- až 8-tisíc zvierat, na kvalite podujatia to neubralo, práve naopak. „Úroveň výstavy bola veľmi slušná a vystavované zvieratá kvalitné. To, že bolo menej zvierat ako po iné roky, spôsobila najmä myxomatóza králikov a rôzne ochorenia hydiny. Záujem o kúpu našich kvalitných zvierat bol však vysoký i zo zahraničia, najmä z Ukrajiny, Maďarska, Poľska a Čiech. Výstavu videlo viac ako 3600 návštevníkov,“ zhodnotil akciu Ing. Jaroslav Matyáš, predseda Republikovej rady Slovenského zväzu chovateľov (RR SZCH).
Viac o vystavovaných zvieratách sa dočítate v ROĽNÍCKYCH NOVINÁCH č. 50.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down