12.11.2021 | 10:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Centrálne plnenie pre presné sejacie stroje Tempo

Spoločnosť Väderstad ako svoju druhú novinku predstavila sejací stroj Tempo L 16-24 Central Fill, ktorý má ešte navýšiť kapacitu legendárneho stroja a držiteľa svetového rekordu v presnej sejbe. Vysokorýchlostný presný sejací stroj Väderstad Tempo L je totiž držiteľom svetového rekordu v sejbe 502,05 hektárov kukurice za 24 hodín. Tento rekord bol stanovený ešte v roku 2017 na maďarských poliach.Švédsky výrobca mal predsériovú verziu tohto stroja vo svojej expozícii už na Agritechnice 2019, no do výroby sa doteraz nedostal.

„Teraz sa rodina Tempo L rozrastá a predstavujeme nový Tempo L Central Fill s centrálnym zásobníkom na osivo aj hnojivo,“ hovorí Mattias Hovnert, senior viceprezident pre predaj a marketing, a dodáva: „Funkcia centrálneho plnenia znamená, že namiesto plnenia osiva v každej výsevnej jednotke bude musieť farmár naplniť iba jeden veľký centrálny zásobník. Sejačka Tempo sa následne postará o distribúciu semien a hnojiva do každej jednej výsevnej jednotky – to všetko s rekordnou rýchlosťou, pri zachovaní presnosti sejby.

S funkciou Central Fill bude pestovateľ schopný dosiahnuť ešte väčšie denné výkony, čím ešte viac zvýši svoju produktivitu a kapacitu.

Nový sejací stroj Tempo L Central Fill bude k dispozícii v 16 alebo 24 riadkovej verzii. Tieto prevedenia umožňujú alternatívy rozstupu riadkov od 450 do 762 mm, v závislosti od modelu sejačky. Aby stroj zodpovedal vysokokapacitnému výkonu, je vybavený novým zásobníkom, ktorý pojme 2 200 litrov osiva a 5 000 litrov hnojiva, čo je dohromady 7 200 litrov. Patentovaná technológia PowerShoot, ktorá je známa už z predchádzajúcich generácií Tempo, zaručí i pri prechode na centrálne plnenie maximálnu presnosť výsevu. Vďaka tomuto riešeniu výrobca prinesie do segmentu vysokorýchlostných presných sejacích strojov nevídané zvýšenie komfortu a úspory času.

Viac sa odčítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down