20.09.2013 | 10:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ceny benzínov a nafty by sa mali znížiť

Od piatka 20. septembra budú čerpacie stanice na Slovensku znovu znižovať ceny benzínov. Zlacnie aj nafta. V priemere by benzíny aj nafta mali zlacnieť o 1 cent na liter. Informoval o tom internetový portál natankuj.sk.

Podľa skúseností by väčšina čerpacích staníc na Slovensku mala znížiť ceny do polovice budúceho týždňa. Aktuálne zlacnenie je reakciou na pokles cien na medzinárodných trhoch. Tie zareagovali znížením cien ropy a ropných produktov na rozhodnutie USA nezaútočiť na Sýriu.
"Priemerná cena najpredávanejšieho benzínu natural 95 sa dostane na hodnotu 1,510 eura za liter, nafta sa po týždni vráti späť na priemerných približne 1,405 eura za liter," priblížil portál.
Aktuálny pokles cien na Slovensku je v prípade benzínov šiesty v tomto roku. Nafta tento rok zlacnela deväťkrát, vrátane aktuálneho zlacnenia. V porovnaní so začiatkom roka budú ceny benzínov po znížení približne na tej istej úrovni ako na začiatku tohto roku. Ceny nafty budú v porovnaní s 1. januárom 2013 nižšie približne o 2,5 centa za liter. (tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down