11.10.2013 | 08:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ceny benzínov sa opäť znížia

Od piatka (11. 10.) budú čerpacie stanice na Slovensku znovu znižovať ceny benzínov. Cena nafty sa meniť nebudú. Informoval o tom internetový portál natankuj.sk.

V prípade, že sa do zlacňovania zapojí väčšina čerpacích staníc, benzíny zlacnejú v priemere o 1,5 centa na liter. Priemerná hodnota najpredávanejšieho 95-oktánového benzínu sa potom dostane pod úroveň 1,470 eura za liter. "Benzíny budú najlacnejšie od januára 2012. Naposledy sme na Slovensku tankovali benzín 95 za menej ako 1,470 eura za liter v januári 2012."
Nafta sa bude v priemere predávať po 1,390 eura/l. "Nafta na Slovensku nemá na rozdiel od benzínov k dispozícii priestor na pokles cien. Musela by na svetových trhoch zlacnieť. Za posledné dva týždne však jej ceny stagnujú."
"Aktuálne zlacnenie je dôsledkom výrazného poklesu cien pohonných látok na medzinárodných trhoch v predchádzajúcich týždňoch. Od konca augusta 2013, keď na Slovensku naposledy zdraželi benzíny, klesli ceny benzínov na burze v Rotterdame približne o 8 centov za liter," dodal internetový portál. (tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down